Ali Arsalan osvojio bronzu za Srbiju na Svetskom prvenstvu u rvanju

2023.09.24
10:49
Szerbiai RTV
Reprezentativac Srbije, rvač Ali Arsalan osvojio je bronzanu medalju na Svetskom prvenstvu u Beogradu u rvanju grčko-rimskim stilom.

Arsalan je osvojio bronzanu medalju u kategoriji do 72 kilograma protiv Japanca Šinga Harade koga je savladao tehničkim rezultatom 9:0.

Nekada iranski rvač nastupa za reprezentaciju Srbiju od prošle godine.

Arsalan je 2022. godine osvojio zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu u Beogradu, a na Evropskom prvenstvu održanom u Budimpešti završio je na trećem mestu.

Na putu do bronzanog odličja srpski rvač je savladao Iranca, Sorabija, a u četvrtfinalu je izgubio od Roberta Fritča iz Mađarske sa 13:10 iako je vodio sa 10:5.

U repesažu je pobedio Jamola Jumabeava iz Uzbekistana, takođe tehničkim tušem sa 12:3, da bi u potpunosti zablistao u duelu sa bronzu.

Arslan je osvojio treću medalju za Srbiju na šampionatu sveta, a ukupno 109. za našu zemlju na velikim takmičenjima.