2020.09.04
10:52
MTI
Marton Fučovič u pet setova je pobedio u četvrtak Bugarina Grigora Dimitrova, koji je zauzeo 14. mesto, čime je ušao u prvih 32 na US Openu.

Na svetskoj rang listi mađarski teniser je 66. nosilac dok je njegov protivnik na 20. mestu, sastali su se ranije u drugom kolu turnira koji je preseljen iz Sinsinatija u Njujork pre nedelju dana, kada je igrač iz Njiređhaze slavio pobedu u setovima 7: 5, 4: 6, 6: 2.

Ovaj put je bivši svetski prvak Bugarin počeo bolje, stigavši ​​relativno glatko - bez brejka - u prvom setu na 6: 6, a u taj brejku je bio koncentrisaniji. Drugi je set već doneo zaokret u meču. Dimitrov je tri puta  imao brejk prednosti, ali Fučovič je uspeo uzvratiti tri puta, drugi put - pri 4: 5 – oduzeo je četiri meč lopte. Nakon šestog brejka, pozicija je ponovo bila 6: 6, pa je usledio još jedan taj brejk, koje je ovaj put donelo superiornost mađarskom teniseru, pa je izjednačenje uspelo.

Sredinom trećeg seta Dimitrov je ponovno imao brejk prednosti, iako je Fučovič imao dve prilike za pobedu u igri na 5: 3, ali je nije iskoristio, a Bugarin je iskoristio drugu set loptu. U četvrtom gemu je i mađarski teniser trčao za rezultatom, ali dva puta je uspeo da nulira svoj zaostatak, da bi nakon 4: 4 prošlogodišnji polufinalista ovog turnira, Dimitrov, puno grešio, pa je Fučovič opet izjednačio.

U odlučujućem petom setu, Fučovič je igrao tenis sa izuzetnim samopouzdanjem, zahvaljujući kojem je dobio prednost od 3: 1, a zatim u tesnoj igri je osvojao gemove i tako izborio servis za sebe. Tada se činilo da je Dimitrov "pustio" meč, Fučovič je dobio tri brejk lopte, ali Bugarin je uspeo da se odbrani, a na kraju je mađarski igrač, iskoristivši svoju sedmu priliku, po drugi put je uzeo brejk protivniku, završivši tako meč u svoju korist.

U sledećem kolu Fučoviča očekuje Amerikanac Franc Tiafo, koji zauzima 82. mesto na svetskoj rang listi i takođe se plasirao dalje pobedivši u meču od pet setova.

Rezultati 2. kola (za najboljih 32.):

------------------------------------------

muškarci:

Marton Fučovič(Mađar)-Grigor Dimitrov (Bugarin, 14.) 6: 7 (5-7), 7: 6 (7-4), 3: 6, 6: 4, 6: 1

Tiafo (Amerikanac) -Milman (Australijanac) 7: 6 (8-6), 3: 6, 1: 6, 6: 3, 6: 3