Fudbalska reprezentacija Srbije se plasirala na Evropsko prvenstvo

2023.11.19
18:39
Fudbalska reprezentacija Srbije plasirala se na Evropsko prvenstvo koje se sledeće godine igra u Nemačkoj, nakon što je u kvalifikacionoj utakmici na domaćem terenu sa selekcijom Bugarske odigrala nerešeno 2:2.

Srpski reprezentativci su bolje otvorili utakmicu, a poveli su u 17. minutu preko Miloša Veljkovića. Rezultat na semaforu se nije menjao do poluvremena. Početkom drugog dela Bugari su u priličnoj meri zaplašili Srbe, prvo je precizan bio Rusev u 59. minutu, a potom i Despodov u 69. minutu. Reprezentativci Bugarske su razloga za radost imali do 82. minuta: tada je izjednačio Srđan Babić, a pošto do kraja utakmice više ni jedna ekipa nije postigla gol, Srbi su osvojili bod i tako se plasirali na Evropsko prvenstvo.

sport
fudbal

Najnovije

17:22, Frissítve: 17:37

Svi se pripremaju za praznike

Srbija i Subotica već su danas bile u groznici prazničnih priprema. Mnogo se kupovalo i na Mlečnoj pijaci, prema rečima prodavaca gužva je bila već nego obično.
15:58, Frissítve: 16:41