Ugrás a tartalomra

Pred početak školske godine sve više roditelja zabrinuto zbog prisustva migranata

2023.08.23
16:07
2023.08.23
16:16
Forrás
Pannon RTV
Roditelji školske dece, koji žive u područjima severne Bačke pogođenim migrantskom krizom, pred početak nove školske godine osećaju sve veću zabrinutost.

Veće grupe migranata kriju se u ruševnim objektima nekadašnje teretne stanice na Željezničkoj stanici u Subotici. Tu, do sada, nije bilo pucnjave, a to je prostor koji je praktično u neposrednoj blizini centra grada. Ipak, na društvenim mrežama pojavila se informacija da se u utorak uveče, oko 18.30 časova čula pucnjava migranata na teretnoj železničkoj stanici.

Stanovnici naselja Makova sedmica u području blizu šume već su navikli na svakodnevnu pucnjavu. Ilegalni migranti često uđu i u dvorišta porodičnih kuća.

„Napalo me je njih 25. U mom sopstvenom dvorištu. Razbili su katance, odneli živinu. Preko noći punili su 16-17 mobilnih telefona. A ja? Ja sam sam“ kaže Ferenc Jelačik.

Uskoro će početi školska godina. Oni koji žive pod šumom i u okolini već sada strahuju od toga kako će deca ići u školu. Zbog migranata boje se za decu.

„Ne znamo kakve su to osobe i dolaze samo muškarci, mladi muškarci bez žena. Dakle, ovde su u opasnosti ne samo deca, već i mlade žene, što smo u zapadnim zemljama već više puta videli. Za ovo je jedino rešenje kada bi država nekako sprečila taksiste da ne donose masovno ovamo migrante“ kaže Ilona Skorin.

U šumama u okolini Subotice sada su većinom migranti iz Maroka, Pakistana, Avganistana, Sirije, Iraka, Irana, Indije, kao i Kurdi. Ne zna se kako, ali mnogi od njih odnedavno poseduju turske pasoše. 

školska godina
roditelj
migrant
zabrinutost
Subotica
Željeznička stanica
Makova Sedmica

Najnovije

17:03, Frissítve: 18:20

Posećeni programi na Paliću

Više hiljada ljudi izašlo je i 2. maja na Palić, iako zbog oblačnog vremena nije bila gužva kao prethodnog dana kada se na obali jezera okupilo gotovo 40 hiljada posetilaca.

Najčitanije

Veliko prolećno čišćenje u Tornjošu

U Tornjošu su sve generacije u selu dale svoj doprinos, uzimajući u ruke metle, lopate i džakove, kako bi učestvovali u tradicionalnoj radnoj akciji “Dan planete Zemlje”. Zajedno su se trudili da urede selo.