Rvanje: prvaci sveta Mate Nemeš iz Sente i Sebastijan Nađ iz Kanjiže

2022.09.13
16:06
2022.09.13
16:14
Zahvaljujući i uspehu dvojice vojvođanskih sportista Srbija je osvojila četiri zlata na svetskom prvenstvu.

Na Svetskom prvenstvu u rvanju koje je održano u Beogradu, Sebastijan Nađ iz Kanjiže osvojio je zlatnu medalju. Takmičar u dresu Srbije u finalu je pobedio Gruzijca Lerija Abuladzea. Vojvođanski rvač je sa konačnim rezultatom 3:1 osvojio prvo mesto u kategoriji do 63 kilograma: „Nije mi još sve jasno u glavi o tome šta se dogodilo. Znam da sam u finalu pobedio Abuladzea, ali u ovom trenutku osećam se kao februara u Bugarskoj, da kada vidim navijače, moje trenere, počinjem da shvatam da sam svetski prvak" kaže Sebastijan Nađ.

Mate Nemeš takođe je u Beogradu osvojio titulu prvaka sveta. Senćanski rvač je u velikoj borbi  rezultat 4:0 preokrenuo u pobednički 5:4 i osvojio titulu u kategoriji do 67 kilograma. Protivnik mu je bio dosadašnji prvak i olimpijski šampion Mohamedrezu iz Irana. Mate Nemeš je nakon osvajanja zlata na evropskom prvenstvu sada postao i prvak sveta. Njegova pobeda bila je četvrto zlato za Srbiju na takmičenju u Beogradu.

„Istina je da sam mu ja dao ona četiri poena, ili bar dva sigurno, oko druga dva ima dilema, ali su mu dali, sa 4:0 znao sam da će biti jako teško, ali u drugom napadu, kada je on pokušavao, ja sam to iskoristio i mentalno sam bio toliko jači da sam znao da ću dobiti meč. Još pre partera bila je jedna situacija kada sam ga uhvatio, kako me je uštinuo ili neki zahvat pokušao. Razmišljao sam da li da tražim čelindž, ali osećao sam da je fizički slomljen i da ću moći da ga dobijem. Tako je i bilo, jako se radujem što sam pred domaćom publikom i to ne samo pred domaćom publikom, već i pred ženom i ćerkom i sinom postao svetski prvak."

U nedelju je Zurab Daunašvili odbranio titulu prvaka u kategoriji od 87 kilograma, Ali Arsalan se na pobedničko postolje popeo pobedom u kategoriji od 72 kilograma.

Studentski dom ili iznajmljeni stan?

U nastavku obrazovanja, studenti treba da očekuju brojne troškove. Među njima, najveći su izdaci za stanovanje. Zbog povoljnih cena većina se odlučuje za studentski dom, ali ako je previše prijavljenih, ostaje mogućnost iznajmljivanja stana.
13:38, Frissítve: 16:24

Cela država priseća se žrtava

Godinu dana nakon masovnog ubistva u beogradskoj školi, cela država seća se stradalih. Televizijski i radijski program jutros je prekinut u 8:41 časova i jednominutnim ćutanjem odata je počast ubijenima u masovnoj pucnjavi.