Ugrás a tartalomra

Senta: Pešačka tura “Ljubitelja prirode” u susret letu

2018.05.27
17:20
Forrás
Pannon RTV
Nakon okupljanja kod spomenika Skeledžija na obali Tise, planinari su skelom prešli do Batke na banatskoj strani i vratili se preko mosta u Sentu.

Od spomenika Skeledžija do skele za Batku planinari su prepešačili 6 kilometara. Na banatskoj strani Tise produžili su do mosta preko kog su stigli do polazne tačke u Senti. “Po mom mišljenju i iskustvu jako je važno da se gradski čovek isključi iz svakodnevnice. Zelena priroda pozitivno utiče na organizam”, kaže Terez Tot iskusna planinarka.

Cilj pešačke ture pored popularizacije šetnje u prirodi jeste da se skrene pažnja na skelu, koja je jedna od senćanskih atrakcija. U današnje vreme malo ljudi je koristi. Janoš Lenđel tri godine radi kao skeledžija. “Bilo je da sam morao dva puta da se okrenem da bih mogao sve ljude prevesti preko reke. Danas je retkost da moram dva kruga napraviti. Prošle godine se desilo samo četiri puta.”

Senćansko Društvo “Ljubitelji prirode” formirano je 1995-e. Od tog datuma društvo je organizovalo 187 tura po zemlji i inostranstvu. “Organizovali smo turu u Erdelju, bili smo u Jegri u Mađarskoj i na Fruškoj Gori više puta. Bude nas najmanje 10 učesnika, ali nekad i četrdeset“, rekao je Peter Roža, predsednik Društva “Ljubitelji prirode”.
U toku prepodnevnih sati učesnici pešačke ture prešli su skoro 17 kilometara.

Senta
pešačka tura

Najnovije

17:22, Frissítve: 17:37

Svi se pripremaju za praznike

Srbija i Subotica već su danas bile u groznici prazničnih priprema. Mnogo se kupovalo i na Mlečnoj pijaci, prema rečima prodavaca gužva je bila već nego obično.

Najčitanije

Postavljen poslednji par šina na brzoj pruzi Subotica-Novi Sad

Radovi na izgradnji deonice brze pruge Beograd-Budimpešta između Subotice i Novog Sada odlično napreduju. Danas poslepodne je kod Bačke Topole postavljen poslednji par šina između dva vojvođanska grada, tako da se glavna pruga može smatrati spojenom.

Veliko prolećno čišćenje u Tornjošu

U Tornjošu su sve generacije u selu dale svoj doprinos, uzimajući u ruke metle, lopate i džakove, kako bi učestvovali u tradicionalnoj radnoj akciji “Dan planete Zemlje”. Zajedno su se trudili da urede selo.