12:47
2023.04.06
17:18
Panon RTV
Kišom golova gostujuća Crvena zvezda pobedila je Spartak u utakmici koja je igrana u Subotici. Crveno-beli klub iz Beograda i dalje je neporažen na vrhu, a Spartak je ostao u kritičnoj zoni.

Na Gradskom stadionu u Subotici nije trebalo dugo čekati na prvi gol, jer je Osman Bukari već u 7. minutu goste doveo u vođstvo, a u narednom napadu Šimura je izjednačio. Zvezda je novo vođstvo postigla u 23. minutu kada je Aleksandar Katai iz jedanaesterca osvoji svoj 100-ti gol u dresu crveno-belih. U drugom poluvremenu vođstvo Beograđana za dva poena povećan je bombom Kangve, a u 82. minutu Katai je ponovo bio uspešan u slobodnom šutu i učvrstio konačni  rezultat na 4:1, sa kojim Crvena zvezda dalje juriša ka tituli šampiona.

„Mislim da nam je Spartak bio partner u utakmici do trećeg gola, u igri su bili sa nama, u kontranapadu su predstavljali opasnost, dakle moglo je da bude i 2:2. Posle je odlučujuća bila veština igre Kangve, sa tim dalekim pogotkom“ rekao je Miloš Milojević, glavni trener Crvene zvezde iz Beograda.

Vođa subotičkog tima Milan Milanović bio je zadovoljan pokazanom igrom, ali ne i rezultatom.

„Drugo poluvreme počeli smo jako dobro, agresivno, imali smo više šansi, ali protiv Crvene zvezde to je bilo nedovoljno. Mi ne treba da držimo korak sa ekipama koje su na vrhu tabele, već moramo da gledamo da što bolje izađemo iz onih mečeva koje igramo na dnu tabele i da ostanemo na njoj, to nam je jedini cilj“ kaže Milan Milanović, glavni trener Spartaka iz Subotice.

Sa osvojenih 79 poena Crvena zvezda visoko na vrhu vodi prventstvo i na jesen će sigurno biti na glavnoj tabli Lige šampiona. Sa 25 poena Spartak je trenutno na 13. poziciji u grupi sa 16 ekipa.

Svi se pripremaju za praznike

Srbija i Subotica već su danas bile u groznici prazničnih priprema. Mnogo se kupovalo i na Mlečnoj pijaci, prema rečima prodavaca gužva je bila već nego obično.