2023.09.10
16:57
2023.09.10
17:29
Nemačka je novi šampion sveta u košarci, a srebrnu medalju osvojila je reprezentacija Srbije nakon što je u finalu poražena od Nemaca sa 83:77.

U finalu Svetskog prvenstva u košarci, koje je održano na Filipinima, u Japanu i Indoneziji, igrale su Srbija i Nemačka. Posle izjednačene prve četvrtine, „orlovi” su vodili 26:23.

Srbija se dobro nosila sa napadima Nemačke i u drugoj četvrtini i uspela je da uspori Nemce, koji su u poslednjim minutima druge četvrtine ipak došli do vođstva. „Orlovi” su pre pauze, u poslednjim sekundama, ipak uspeli da izjednače. Ekipe su na pauzu nakon prvog poluvremena otišle rezultatom 47:47.

U trećoj četvrtini srpski reprezentativci nisu igrali dobro, nije bilo one prepoznatljive ofanzivne igre, bili su previše zauzeti sudijskim odlukama.

Do kraja treće četvrtine Nemci su već stekli 12 poena prednosti, a nakon toga su kontrolisali utakmicu sve do kraja meča.

Navijači su mogli da prate utakmicu uživo na velikim projektorima u nekoliko gradova Srbije, pa tako i u centru Subotice.