Ugrás a tartalomra

Topao obrok na trpezi svakog dana do Božića

2020.12.20
17:41
2020.12.21
20:57
Forrás
Pannon RTV
Od danas u narendih pet dana Intelektualni krug Braće Than u Bečeju deliće tople obroke za 40 socijalno ugroženih porodica, a inicijativu je podržala i pokrajinska vlada.

Sveže pečeno meso, krompir i kupus – to je ručak za 40 porodica sa decom koje žive u teškom siromaštvu. Hrana je deljena u predvorju Spomen kuće Than. Tibor Halapi iz Bečeja kaže: „Dvoje nas je, ćerka, koja je na žalost invalid 70 odsto i ja. Ne mogu da idem da radim, dobijam 50 odsto porodične penzije, što je zaista jako malo, i za nju najnižu pomoć, tako da nam ovo znači veoma mnogo."

Ove porodice u teškoj materijalnoj situaciji dobro su poznate aktivistima Pokreta fokolara u Bečeju. Često im pomažu i učestvuju i u ovoj akciji. Melinda Mesaroš, članica pokreta kaže: „Ima ih veoma mnogo, ne možemo svima da pomognemo, ali jako vodimo računa. Tokom leta smo imali ovakvu humanitarnu akciju, sakupljali smo novac i za Olivera, organizovali smo humanitarne akcije za nekoliko devojčica koje nisu mogle da kupe užinu u školi."

Raspodelu hrane organizuje Intelektualni krug Braće Than, a realizaciju akcije podržao je i pokrajinski Sekretarijat za obrazovanje, propise, upravu i nacionalne manjine – nacionalne zajednice. „Konkurisali smo kod Sekretarijata i sada možemo tokom pet dana, svakog dana do Božića podeliti topao obrok ljudima koji su u stanju socijalne potrebe. Listu smo napravili zajedno sa Crvenim krstom i Pokretom fokolara" kaže Laslo Bonifart, predsednik Intelektualnog kruga Braće Than u Bečeju.

Obrok se priprema u jednom od bečejskih restorana.

božić
topao obrok
obrok
Intelektualni krug Braće Than
Bečej
socijalno ugroženi
pomoć

Najnovije

17:03, Frissítve: 18:20

Posećeni programi na Paliću

Više hiljada ljudi izašlo je i 2. maja na Palić, iako zbog oblačnog vremena nije bila gužva kao prethodnog dana kada se na obali jezera okupilo gotovo 40 hiljada posetilaca.

Najčitanije

Veliko prolećno čišćenje u Tornjošu

U Tornjošu su sve generacije u selu dale svoj doprinos, uzimajući u ruke metle, lopate i džakove, kako bi učestvovali u tradicionalnoj radnoj akciji “Dan planete Zemlje”. Zajedno su se trudili da urede selo.