2023.08.09
14:27
2023.08.09
16:46
Iznenađenje je izostalo, TSC je u trećem kolu kvalifikacija za fudbalsku Ligu šampiona poražen na gostujućem terenu u Portugalu od domaće Brage. Plasman u naredno kolo, ipak još uvek nije odlučeno, revanš se igra sledećeg utorka u Bačkoj Topoli.

Domaćin je u susretu između Brage i TSC-a imao značajnu prednost već od samog početka utakmice, a kao rezultat te prednosti Portugalci su poveli u 17. minutu, posle šuta Brume. Primljeni gol je zbunio igrače TSC-a, pa je iz sledećeg napada usledio još jedan gol ekipe iz Portugala. Pici je u 18. minutu povećao prednost Brage na dva gola. Nakon toga, ekipa iz Bačke Topole je imala priliku da ublaži zaostatak, ali šut Pantovića nije pogodio gol. Do kraja poluvremena nije bilo više golova.

Nakon promena strana, TSC se dosta dugo držao veoma dobro i činilo se da će meč završiti porazom od dva gola, ali pet minuta pre isteka regularnog dela utakmice Portugalci su postigli još jedan gol i tako ostvarili ubedljivu pobedu od 3:0 protiv ekipe iz Bačke Topole, u trećem kolu kvalifikacija za LŠ.

Šef stručnog štaba ekipe iz Portugala Artur Žorž je na konferenciji za novinare posle utakmice rekao da su njegovi igrači ispoštovali dogovoreno pre meča, pa su tako izvojevali sigurnu pobedu, ali se uprkos tome u maksimalno pripremaju za revanš. u Bačkoj Topoli, pošto ovaj duel još nije odlučen.

Prema rečima šefa stručnog štaba TSC-a Žarka Lazetića, veoma je teško stvoriti pravu šansu protiv Brage, pa je zbog toga prava šteta što nisu uspeli da iskoriste priliku u prvom poluvremenu.

„Naravno da žalimo zbog te prilike, ali gol-razlika je mogla da bude i veća od ove, u isto vreme mogli da damo gol i u drugom poluvremenu.”

Revanš susret trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona biće odigran narednog utorka u TSC Areni u Bačkoj Topoli.