2023.08.16
16:24
Pannon RTV
Ekipa TSC-a je u okviru kvalifikacija za Ligu šampiona poražena od Brage i na domaćem terenu Bačkoj Topoli, pa će tako na jesen igrati u Ligi Evrope.

Podvig nije ostvaren, TSC je izgubio od fudbalera Brage i u Bačkoj Topoli, pa su se tako Portugalci plasirali u četvrto i ujedno poslednje kolo kvalifikacija fudbalske Lige šampiona. Fudbaleri iz Bačke Topole, međutim, nemaju previše razloga za tugu, jer će na jesen sigurno biti u grupnoj fazi Lige Evrope, pa ih tako čeka još šest utakmica na međunarodnoj sceni.

Trener TSC-a Žarko Lazetić promenio je u startnom timu igrače na čak četiri pozicije, u odnosu na meč koji je odigran u Portugalu. Šef struke je to morao da uradi zbog povrede ili bolesti pojedinih igrača. Simić je zamenio Ilića na golu, Cvetinović je dobio šansu na levoj strani odbrane, dok su Radin i Stanić startovali u veznom redu.

TSC je već u prvih 5 minuta stvorio čak dve prilike, ali su ti šutevi završili pored gola Brage. Posle toga su, međutim, krenuli Portugalci, koji su već iz prvog napada došli do vođstva. Pici je bio efikasan u 8. minutu. TSC je tada nekako stao, odbrana ekipe nije bila na visini zadatka, što su iskoristili Bruma u 13. minutu, a Đalo u 16. minute, i rezultat je tada već bio 0:3. U 20. minutu razlika je bila već 4 gola, kada je mrežu pogodio Al Musrati. TSC je uspeo da ublaži vođstvo gostiju 40. minutu. Posle jedne kontre, Rakonjac je sa 17 metara šutirao u gornji desni ugao portugalskog gola. Rezultat se nije menjao do kraja poluvremena. U pauzi su i Portugalci i domaća ekipa napravili nekoliko izmena, što se potom odrazilo i na samu igru. Igra ekipe iz Bačke Topole je postala stabilnija i mogli su ozbiljnije da se suprotstave ekipi Brage. Na utakmici nije bilo više golova, pa su Portugalci u Bačkoj Topoli pobedili 4:1, i sa ukupnih 7:1 plasirali se u četvrto i ujedno poslednje kolo kvalifikacija za LŠ.

Artur Žorž, šef stručnog štaba SC Brage, istakao je posle utakmice da je njegov tim po svaku cenu želeo da pobedi i u revanšu protiv TSC-a. „Pripremali smo se za utakmicu na način da smo želeli što pre da postignemo gol, jer nismo želeli da damo šansu protivniku. Posle prvog meča imali smo ubedljivu prednost, ali mi želimo da pobedimo u svakoj utakmici.”

Šef stručnog štaba TSC-a Žarko Lazetić rekao je na konferenciji za novinare posle utakmice da Braga zaista predstavlja jednu ozbiljniju snagu, tako da su zasluženo prošli dalje, ali prema njegovom mišljenju između dva tima ne postoji tako velika razlika, kao što to rezultat pokazuje.

„Ispada sada na kraju utakmice, ovako kada se pogleda, da je Braga mnogo, mnogo bolja od nas, što ja ne mislim. Sigurno da su pokazali da su bolji, da su, kako bi rekao kvalitetniji i spremniji za takmičenje kao što je Liga šampiona. Ali sa druge strane mi smo im olakšali. Teško je analizirati meč, kada iz prva četri šuta primimo četri gola.”

Ipak, nema razloga za preveliku tugu u redovima TSC-a, jer ekipu na jesen očekuju novi okršaji u okviru Lige Evrope, gde mogu da se sastanu i sa timovima kao što su Roma, Liverpul ili Viljareal.

Braga
Liga Evrope

Najnovije

17:22, Frissítve: 17:37

Svi se pripremaju za praznike

Srbija i Subotica već su danas bile u groznici prazničnih priprema. Mnogo se kupovalo i na Mlečnoj pijaci, prema rečima prodavaca gužva je bila već nego obično.
15:58, Frissítve: 16:41