2023.05.02
16:01
2023.05.02
16:47
Fudbaleri iz Bačke Topole su na domaćem terenu poraženi od ekipe Partizana iz Beograda rezultatom 1:3. Za TSC bi ova pobeda bila važan korak da osiguraju učešće u Ligi šampiona. Uprkos porazu, Topolčani ostaju na drugom mestu na tabeli.

Fudbalska ekipa TSC-a je sa velikim očekivanjima ušla u borbu protiv beogradskog Partizana na domaćem terenu. Ekipa iz Bačke Topole je u prethodnom susretu svladala ekipu Čukaričkog sa kojom vodi borbu za drugo mesto u fudbalskoj Super ligi Srbije.

Gosti su poveli u 12. minutu, mrežu je zatresao Rikardo Gomes. Navijači Partizana nisu se dugo radovati jer je ekipa TSC-a izednačila u 20. minutu golom Saše Jovanovića.

Drugo poluvreme je započelo hladnim tušem za domaću ekipu. Nemanja Jović je u 48. minutu ponovo doveo crno-bele u vodstvo. A u 70. minutu Aleksandar Filipović povećava prednost Partizana. Utakmica je završena rezultatom 1:3.

Sabolč Palađi, generalni direktor TSC-a: "Očekivali smo vrlo tešku utakmicu i na kraju je to i bilo. Za nas je Partizan još uvek ekipa koju nismo uspeli da pobedimo otkako smo u Superligi. Osećao sam da smo u ovoj utakmici trebali imati priliku ili šansu da završimo utakmicu sa tri boda."

Za TSC bi pobeda u ovoj utakmici bila važan korak da obezbede učestvovanje u kvalifikacijama za Ligu Šampiona. Uprkos porazu Topolčani ostaju na drugom mestu na tabeli sa 65 bodova.