U utakmici punoj golova, TSC izgubio od Olimpijakosa

2023.12.15
13:06
2023.12.15
16:22
Ekipa iz Bačke Topole je hrabro otvorila utakmicu protiv Olimpijakosa. Lopta je u prvih četvrt sata uglavnom bila u nogama igrača TSC-a, ali oni nisu uspeli da stvore priliku za gol.

U nastavku je domaća ekipa preuzela kontrolu, i već posle prve ozbiljnije akcije usledio je gol. U 20. minutu El Kabi je glavom poslao loptu u mrežu. U 40. minutu grčka ekipa je postigla još jedan gol. Podens je nakon sjajnog driblinga maestralnim šutem poslao loptu u mrežu TSC-a. Dva minuta kasnije ponovo je u glavnoj ulozi bio Podens, a njegov šut je i ovoga puta bio precizan, pa je Olimpijakos protiv TSC-a na poluvremenu, u poslednjem kolu grupne faze Lige Evrope, vodio već sa 3 prema 0.

Drugo poluvreme donelo je dva munjevita gola. Olimpijakos je povećao svoju prednost na četiri gola u 47. minutu, ali je minut kasnije razlika ponovo bila tri gola, jer je Đakovac svojim golom uspeo da smanji rezultat. U 61. minutu usledio je još jedan gol ekipe iz Bačke Topole. Ćirković je smanjio rezultat na 4:2. Olimpijakos, međutim, nije rekao poslednju reč. Golom El Arabija u 68. minutu na semaforu je stajalo 5:2.

Do kraja utakmice više nije bilo golova, pa je Olimpijakos pobedom na domaćem terenu grupnu fazu završio na trećem mestu i na proleće nastavlja takmičenje u Ligi konferencija. TSC je nadmetanje završio na četvrtom mestu sa 1 bodom, i na taj način je završio učešće u Ligi Evrope. Iz grupe su se u nastavak Lige Evrope plasirali Vest Hem junajted i Frajburg.

Bence Šoš, fubaler, TSC: „Imam pomešana osećanja, kao i svi ostali, pošto smo zaista došli ovde da učinimo sve što možemo da se plasiramo dalje, ali realnost je ta da smo završili na poslednjem mestu. Ipak, možemo da budemo veoma ponosni na sebe, jer rezultat apsolutno ne odražava našu igru. Očigledno je da smo doživeli poraz sa mnogo golova, ali smo ispoštovali sve ono što je stručni štab tražio od nas. Naravno, golovi se uvek postižu nakon individualnih grešaka, Olimpijakos je to izuzetno dobro iskoristio, ali mislim da možemo da budemo ponosni na učinak u drugom poluvremenu, pošto smo u drugom poluvremenu ostvarili nerešeni rezultat, 2:2, ako posmatramo samo taj rezultat. Igrali smo 30 minuta sa igračem manje, poslednjih pola sata je bilo jako teško.”

Svi se pripremaju za praznike

Srbija i Subotica već su danas bile u groznici prazničnih priprema. Mnogo se kupovalo i na Mlečnoj pijaci, prema rečima prodavaca gužva je bila već nego obično.