U utakmici punoj preokreta TSC remizirao sa Partizanom

13:53
2023.07.30
16:40
Pannon RTV
Fudbaleri TSC-a odigrali su u Bačkoj Topoli utakmicu sa Partizanom koja je obilovala golovima. Promašeni penali, crveni karton i šest golova - tako je počela fudbalska Super liga Srbije za sezonu 2023/24.

Utakmicu punu uzbuđenja bolje su počeli fudbaleri iz Bačke Topole. Antonić je već na samom početku meča, u 12. minutu, doveo domaćina, ekipu TSC-a u vođstvo. Partizan jedno vreme nije uspeo da pronađe svoju igru, ali je pre poluvreme ipak uspeo tome pa je prvo Natho izjednačio u 40. minutu, a onda je pogodio i Belić i preokrenuo rezultat. Ali tu nije bio kraj uzbuđenjima u prvom poluvremenu, pošto je TSC dobio jedanaesterac. Faul koji je napravljen unutar 16-ca sudija je presudio kao penal nakon pregleda VAR-a, a Đakovac je bio precizan i tako je izjednačio na 2:2.

I drugo poluvreme donelo je dosta uzbuđenja. Crno-beli su takođe dobili penal, nakon što je golman Ilić oborio napadača Partizana, ali je Natho promašio jedanaesterac. To međutim nije bilo ni blizu kraja uzbuđenjima, jer je domaćin u 77. minutu došao do još jednog jedanaesterca, koji je ponovo izveo Đakovac, ali i ovoga puta nije bio precizan. Nakon toga su se Beograđani trgli, a novo pojačanje Partizana, brazilac Saldanja pogodio je u 79-om minutu uspeo da zatrese mrežu TSC-a. Partizan je u nastavku učinio sve da zadrži prednost, a Kalulu je posle drugog žutog kartona u 95. minutu čak i isključen. Drama je međutim usledila tek posle toga. TSC je u 97. minutu izveo korner, nakon koje je Stojić savršen centaršut Mirčevskog glavom prosledio u mrežu. TSC je utakmici punoj preokreta na kraju remizirao sa Partizanom.

Posle meča je Sabolč Palađi, generalni direktor TSC-a, istakao: „Navijam za to da što više ovakvih utakmica bude u domaćem prvenstvu, sa što više golova i otvorenom igrom. Nažalost, zahvaljujući sopstvenim greškama u današnjem meču, došli smo u situaciju da smo morali da trčimo za rezultatom u poslednjim minutama.”

U narednom kolu TSC gostuje Radničkom iz Niša.

Studentski dom ili iznajmljeni stan?

U nastavku obrazovanja, studenti treba da očekuju brojne troškove. Među njima, najveći su izdaci za stanovanje. Zbog povoljnih cena većina se odlučuje za studentski dom, ali ako je previše prijavljenih, ostaje mogućnost iznajmljivanja stana.
13:38, Frissítve: 16:24

Cela država priseća se žrtava

Godinu dana nakon masovnog ubistva u beogradskoj školi, cela država seća se stradalih. Televizijski i radijski program jutros je prekinut u 8:41 časova i jednominutnim ćutanjem odata je počast ubijenima u masovnoj pucnjavi.