16:43
2024.01.12
16:48
RTS
Vaterpolisti Srbije poraženi su od Mađarske u četvrtfinalu Evropskog prvenstva u Zagrebu rezultatom 14:15 nakon peteraca.

Nakon uzbudljivog regularnog dela bilo je 10:10, a Mađari su se bolje snašli sa linije od pet metara, ne promašivši nijedan peterac.

Najavljeni klasik evropskog vaterpola ispunio je sva očekivanja. Obe ekipe su se smenjivale u vođstvu od samog početka i rezultatska klackalica trajala je sve do poslednjeg sudijskog zvižduka.

Nakon inicijanog vođstva Mađarske, Srbija je vrlo brzo preokrenula rezultat i delovala je bolje i organizovanije na početku. Mađari su se ipak konsolidovali i uspeli da izjednače pre kraj prve deonice.

U drugoj četvrtini nastavljena je velika borba i nakon dve promene vođstva, rezultat je na kraju prvog poluvremena bio ponovo izjednačen. Obe ekipe su igrale u brzom tempu, iz čega je proistekao veliki broj grešaka i faulova.

Isključenja su obeležila i treću četvrtinu koja je bila nešto efikasnija. Mađari su dva puta sticali prednost, pre nego što je Srbija uspela da još jednom preokrene rezultat. Ipak, kraj trećeg dela pripao je Mađarima, koji su sa golom više na kontu ušli u poslednjih osam minuta.

Nervoza u igri i odlične odbrane obeležile su poslednji kvartal u kom je Srbija ipak uspela da se domogne izjednačenja i peteraca. Mađari su bili bez greške sa linije od pet metera, dok je jedini promašaj zabeležen u drugoj seriji, kada je Marku Raduloviću ispala lopta prilikom izvođenja peterca.

Čak četvorica reprezentativaca Srbije postigla su po dva gola, dok se kod Mađara istakao Vince Vigvari sa četiri pogotka.

Srbija će takmičenje nastaviti u borbi za plasman od 5. do 8. mesta, dok će Mađarska u polufinalu čekati boljeg iz duela Hrvatske i Grčke.