Ženski fudbal: Pobeda Spartaka protiv Agariste

2020.11.04
22:48
Ženski fudbalski klub Spartak iz Subotice, ostvario je sigurnu pobedu od 4:0 protiv moldavske Agariste, u prvom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona.

Vojvođanska ekipa, koja je igrala na domaćem terenu, dominirala je od prvog minuta utakmice, ali su odbranu gostiju uspeli da slome tek u 32. minutu, kada je efikasna bila Tijana Filipović. Do kraja poluvremena nije postignuto više golova. Trener subotičke ekipe je tokom pauze promenio taktiku, pa je Violetu Slović iz odbrane poslao u napad. Kapitenka subotičke ekipe nije razočarala, jer je u 60. minutu povećala prednost domaće ekipe na dva gola. Deset minuta kasnije Slovićka je pogodila i glavom, a u nadoknadi vremena je najbolja igračica domaće ekipe postigla i het-trik. Spartak je pobedio sa 4: 0, ostvarivši tako plasman u drugi krug kvalifikacija.