15:21
2022.10.07
17:32
Pannon RTV
Fudbaleri Crvene zvezde savladali su sa ubedljivih 4:1 ekipu Ferencvaroša, u trećem kolu grupne faze Lige Evrope.

Prvi gol na utakmici, koja je odrigrana u Beogradu, postignut je iz jedanaesterca, nakon što je igrač Ferencvaroša Vingo loptu zahvatio rukom. Penal je realizovao Gabonac Kojlor Kanga, a nešto kasnije je grešku Endrea Botke iskoristio Stefan Mitrović, pa je u 35. minutu povećao vođstvo domaćina na dva gola. Drugo poluvreme počelo je golom Aleksandra Kataija, pa se nastavilo drugim golom Kange, tako da je Crvena Zvezda posle šezdeset minuta rešila pitanje pobednika. Počasni gol za goste postigao je Norvežanin Kristofer Zahariasen.

Miloš Milojević, šef stručnog štaba Crvene zvezde, rekao je posle pobede: pre utakmice bih bio zadovoljan sa bilo kakvom pobedom, ali i pored velikog uspeha, on i njegova ekipa žele da ostanu na zemlji, čvrsto sa dve noge.

„Prezadovoljan sam rezultatom, ali više načinom na koji smo dobili, odnosom igrača i zalaganjem, i jednom čvrstinom, koju smo imali kao tim od prvog do zadnjeg minuta, da kažem u svim fazama igre. Opet, ja sam čovek koji teži nekom savršenstvu, i mislim da imamo još prostora za napredak. Za to nam treba i više vremena i više ovakvih utakmica, jakih, i isti odnos igrača kao što su imali večeras. Dobiti jedan dobar Ferencvaroš, koji je bio lider u grupi pre ovog kola sa 4:1, svakako ide na čast i sve zasluge igračima. Tu nemam šta da dodam. Čestitam im i želim im da ovo bude zamajac za nešto što tek treba da uradimo.”

Šef stručnog štaba Ferencvaroša, Stanislav Čerčešov, rekao je posle poraza od 4:1 da njegova ekipa mora da napreduje u svim elementima igre, kako bi narednog četvrtka u Budimpešti ostvarila bolji rezultat protiv Crvene zvezde, u četvrtom kolu Lige Evrope.

„Fudbal je takav, poraz je sastavni deo. Danas smo izgubili, i mislim da smo izgubili sa pravom. Utakmica je išla dobro do 1:0, ali taj penal je prekinuo naš elan i našu igru, što mislim da inače ne bi trebalo da se dešava, ali jeste. Ne želim da pričam o dubinama i visinama, to u normalnim okolnostima ne bi trebalo da se dešava. Moramo da analiziramo šta se desilo i da nastavimo da igramo.”