Ugrás a tartalomra

Érkeznek a vendégek a davosi Világgazdasági Fórumra - ott van Vučić is

2020.01.20
14:21
2020.01.20
18:58
Január 21-24. között rendezik meg az 50. davosi Világgazdasági Fórumot, amelynek idei mottója: Érintettek (szakértők és döntéshozók) az összetartozó és fenntartható világért.

A fórumon részt vesz Aleksandar Vučić szerb államfő is, aki felszólal majd a Közép- és Kelet-Európa növekedésének elősegítését célzó megbeszélésen, és kétnapos ott tartózkodása alatt tárgyal üzletemberekkel és pénzügyi intézmények képviselőivel.

Már érkeznek a vendégek a davosi Világgazdasági Fórumra, amely kedden kezdődik a svájci turistaközpontban. Az 50. ilyen fórumon várhatóan a klímaváltozás és a fenntartható gazdaság kerül középpontba. A rendezvényre a politikai, a gazdasági és a társadalmi élet mintegy háromezer szereplőjét várják. Ide csak a leggazdagabbak juthatnak el, a belépőjegyek ára ugyanis 27 ezer eurónál indul. Mivel a klímaváltozás lesz a fő téma, ehhez pedig azok a magánrepülőgépek is jelentősen hozzájárulnak, amelyeken a milliárdosok a fórumra érkeznek, a szervezők igyekeztek a találkozót a teljes karbonsemlegesség jegyében lebonyolítani, így egyebek mellett elektromos autókat bocsátanak a résztvevők szolgálatára, helyi élelmiszereket kínálnak, valamint nem állati proteinből készült ételeket is felszolgálnak.

A davosi fórum előtt minden évben közzéteszik a Globális kockázatok című jelentést. Eszerint 2020 legvalószínűbb kockázati tényezőit a szélsőséges időjárás, a sikertelen alkalmazkodás a klímaváltozáshoz, a természeti katasztrófák, a biodiverzitás csökkenése, valamint az ember okozta környezeti katasztrófák jelentik, míg a legpusztítóbb hatásúak a sikertelen alkalmazkodás a klímaváltozáshoz, a tömegpusztító fegyverek, a biodiverzitás csökkenése, a szélsőséges időjárás, valamint az ivóvízhiány lesznek.

A fórumnak azonban foglalkoznia kell azokkal a különbségekkel is, amelyek az anyagi javak elosztásából adódnak. Egy friss felmérés szerint a világ kétezer leggazdagabb emberének nagyobb a vagyona, mint az őket követő több mint 4,6 milliárd embernek. A nemi egyenjogúság kérdése sem oldódott meg teljesen, egy felmérés szerint azzal, hogy nők és lánygyerekek munkáját nem fizetik ki a munkaadók, évente világszerte 1100 milliárd dollár haszonra tesznek szert. A találkozó témája volt korábban, de újra és újra előkerül a tiszta ivóvíz hozzáférhetetlenségének kérdése, illetve az, hogyan lehetne felszámolni a szegénységet és az éhezést.

Davos
Világgazdasági Fórum

Kapcsolódó tartalmak

Most

18:36

Cápát fogtak Neum közelében

Veszélyeztetett és szigorúan védett cápafaj egy példányát fogott ki a napokban egy helyi horgász az Adriai-tengeren, a bosznia-hercegovinai Neum közelében.
17:58, Frissítve: 18:12

Hszi Csin-ping megérkezett Franciaországba

A kínai elnök Emmanuel Macron francia államfő meghívására érkezett Párizsba, ugyanis a két ország 60 éve lépett diplomáciai kapcsolatba. Hszi Csin-ping franciaországi látogatása után Szerbiába és Magyarországra is ellátogat.
16:01, Frissítve: 16:11

Verstappené a pole pozíció

A címvédő és háromszoros világbajnok Max Verstappen, a Red Bull versenyzője volt a leggyorsabb a Forma-1-es Miami Nagydíj szombati időmérő edzésén, így a vasárnapi futamot ő kezdheti majd az élről.
15:24, Frissítve: 17:44

Kinek a tojása a legkeményebb?

34. alkalommal tartották meg a tojástörő világbajnokságot Mokrinban. A rendezvényt minden évben az ortodox húsvét napján tartják, ahova nem csak Szerbiából, hanem a világ több pontjáról is érkeznek résztvevők.

Népszerű

Mi drágul, mi nem?

Május elsejétől több luxustermék ára változik Szerbiában. Az áramért és a gázért ugyanannyit fogunk fizetni egész évben.