Magyarország harmadik a római úszó Európa-bajnokság éremtáblázatán

08:14
2022.08.16
08:35
MTI
Mihályvári-Farkas Viktória ezüstérmet nyert 1500 méter gyorson a római úszó Európa-bajnokság hétfői napján, így a magyarok három arannyal, öt ezüsttel és két bronzzal továbbra is harmadik helyen állnak az éremtáblázaton.

Az FTC 18 éves versenyzője - aki szombaton 400 méter vegyesen diadalmaskodott - 16:02.15 perces egyéni csúccsal csapott célba. Korábbi legjobbját (16:02.26) tavaly a tokiói olimpián úszta.

A számot az olasz Simona Quadarella hatalmas fölénnyel, 15:54.15 perccel nyerte. Mihályvári-Farkas a táv felét követően állva hagyta többi riválisát, és ugyanolyan nagy fölénnyel lett második, mint ahogy a hazai közönségkedvenc győzött előtte.

A magyarok még a 4x100 méteres vegyes gyorsváltóban voltak érdekeltek a döntős programban, végül a Németh Nándor, Szabó Szebasztián, Pádár Nikolett, Molnár Dóra összeállítású egység 3:26.54 perces idővel a hetedik helyen zárt.

Az elődöntőkben szereplő magyarok közül a világcsúcstartó Milák Kristóf a szám olimpiai, világ- és Európa-bajnokaként a papírformának megfelelőn a legjobb (1:53.97) idővel jutott fináléba 200 méter pillangón, míg Márton Richárd délelőtti egyéni csúcsát (1:55.49) tovább javítva, 1:55.36 perces idővel ért célba, amivel negyedikként szintén finalista lett.

Női 200 méter vegyesen a háromszoros olimpiai bajnok Hosszú Katinka a harmadik, Sebestyén Dalma pedig a nyolcadik idővel jutott a keddi fináléba. Mindketten javítani tudtak délelőtti idejükön.

A 16 esztendős Molnár Dóra 100 méter háton délelőtti idejét (1:01.62) ugyancsak felülmúlta, és 1:01.13 perces teljesítményével a 12. helyen zárt az elődöntő összesítésében. Ugyancsak az elődöntő jelentette a végállomást Senánszky Petrának 50 méter gyorsan, mivel 25.10 másodperces idejével a kilencedik helyen végzett. A búvárúszásban világklasszisnak számító, 17-szeres világbajnok és ötszörös Világjátékok-győztes versenyző 11 századdal maradt le a fináléról.

úszás
Magyarország

19:37, Frissítve: 19:54

Nem hadászati nukleáris gyakorlatot tart Oroszország

Arra utasította az orosz fegyveres erők vezérkarát Vlagyimir Putyin orosz elnök, hogy készüljön fel egy olyan hadgyakorlatra, amelyen nem hadászati nukleáris fegyverek használatát fogják gyakorolni - közölte az orosz védelmi minisztérium.