Röplabda EB: Ismét győztek a szerb lányok

01:05
2024.03.19
08:36
Szerbiai RTV, MTI
Szerbia csapata 3:0-ra verte Hollandia válogatottját a közös rendezésű azeri-grúz röplabda Európa-bajnokság második fordulójában. A következő meccset Belgiummal játsza vasárnap 15 órakor.

Az első szett volt a legizgalmasabb. Kezdettől a holland lányok vezettek, ám a szerb csapat a finisben összeszedte magát, és bravúros játszmával 29:27 arányban megnyerte a szettet. Ez szinte szárnyakat adott Zorana Terzić válogatottjának, s a második szettet fölényesen nyerte 25:17-re. A harmadik szettben a holland lányok ismét kemény diónak bizonyultak, de a szerb csapat ismét képes volt fölülkerekedni, és 25:23 arányban nyert, így lett a végeredmény 3:0 Szerbia javára. A válogatott legközelebb vasárnap 15 órakor lép pályára Belgium csapata ellen.

A magyar női röplabda-válogatott második mérkőzésén is kikapott az Európa-bajnokságon: Alberto Salomoni együttese szombaton a lengyel csapattal szemben maradt alul 3-1-re. A magyar együttes, amely pénteken a házigazda azeriektől szenvedett vereséget három szettben, jól tartotta magát magasabban jegyzett riválisával szemben, s először nyert játszmát a tornán. A magyarok vasárnap 18.30 órától a németekkel játszanak, s csakis győzelemmel marad esélyük a továbbjutásra.

Nem hadászati nukleáris gyakorlatot tart Oroszország

Arra utasította az orosz fegyveres erők vezérkarát Vlagyimir Putyin orosz elnök, hogy készüljön fel egy olyan hadgyakorlatra, amelyen nem hadászati nukleáris fegyverek használatát fogják gyakorolni - közölte az orosz védelmi minisztérium.