Ugrás a tartalomra

Értük, nem helyettük (videó)

2016.11.23
16:29
Mindent értük, semmit se helyettük címmel kézműves tábort tart a bácsfeketehegyi Izida Anya és Gyermekvédelmi Egyesület
Mindent értük, semmit se helyettük címmel kézműves tábort tart a bácsfeketehegyi Izida Anya és Gyermekvédelmi Egyesület. Három napon keresztül több mint száz különleges szükségletekkel rendelkező gyermek és felnőtt sajátíthatja el napközis foglalkozásokon a mézeskalácssütés, a fazekasság, a batikolás, az illatpárna- és rongybabakészítés fortélyait. A tábor a Szekeres László Alapítvány, a Munkaügyi, Foglalkoztatási és Szociálpolitikai Minisztérium, a Tartományi Gazdasági, Foglalkoztatási és Nemi Egyenjogúsági Titkárság, a kishegyesi önkormányzat és helyi vállalkozók támogatásával valósult meg. Mézeskalács illata lengte be már délelőtt az Izida épületét, diós mézes gombócok sültek. Sinkovity Valentina, Topolya: „Megkezdeni körbe, karikát csinálni, és bele kellett a diót nyomkodni a közepébe.” Harangozó Ottília, a szabadkai Vajdasági Magyar Folklórközpont foglalkozásvezetője: „Készítünk mézes gombócokat, annak az a titka, hogy ahogy összegyúrjuk, rögtön lehet sütni és enni is, persze, és utána majd fogjuk készíteni a hagyományos mézeskalácsot.” A foglalkozásokon levendulás illatpárnák és rongybabák készültek, batikolással pedig vidám, színes kendők. A fazekas foglalkozáson az első karácsonyfadíszek is elkészültek, melyeket a gyerekek haza is vihetnek, valamint kiállításon is szerepelnek majd. Papp Valentina, Bácsfeketehegy: „Agyagból még egy vázát csináltam, első munkám, és lehet, hogy még csinálok egy csészét meg egy hamutálat.”



Az agyaggal való alkotás segíti a motorikus képességek javítását. Schramm Tibor, szabadkai fazekas: „Nagyon is sokat segít, mivel természetes anyagból van az agyag, a másik dolog, hogy a kéznek az összes izmát újra funkcióba tudja állítani, mivel nagyon sokat kimondottan csak kézzel végeznek, a gyúrástól kezdve a formázásig minden kézzel történik.” Hagyományápolás és tanulás, a közös alkotás öröme és egymás elfogadása hívta életre ezt a tábort, amelyet idén ötödik alkalommal szerveztek meg. Papp Julianna, a bácsfeketehegyi Izida Anya és Gyermekvédelmi Egyesület elnöke: „Nagyon sok tábort szerveznek itt, Vajdaság területén, de valahogy, mikor elmentünk, nem volt sikerélményünk, egy kicsit lassabbak vagyunk, egy kicsit másképpen csináljuk, több időt igényelünk, és ezért úgy döntöttünk, hogy valamit kellene indítani a mi védenceinknek és a hasonló jellegű szervezetekben lévő fiataloknak.” Bácsfeketehegyről, Topolyáról, Szabadkáról, Szenttamásról, valamint a magyarországi Kiskunmajsáról és Isaszegről több mint 100 résztvevőt várnak a táborba. Pénteken délután három órakor kiállítás nyílik az elkészült munkákból az Izida termeiben.
tanulás
tábor
izida
kézműves foglalkozás
agyagozás
fazekasság
kézügyesség

Kapcsolódó tartalmak

Most

14:39, Frissítve: 15:40

Kollégium vagy lakás?

Az egyetemi hallgatóknak továbbtanulásuk során számos költséggel kell számolniuk, az egyik ilyen a lakhatási kiadás. Legtöbben a kollégiumot választják annak kedvező ára miatt, de túljelentkezés esetén marad a lakás bérlésének a lehetősége.
12:58, Frissítve: 13:43

Az egész ország az áldozatokra emlékezik

Egy évvel a belgrádi iskolai lövöldözés után az egész ország megemlékezett az áldozatokról. A televízió és rádióműsorok reggel 8:41 perckor megszakították a sugárzást, és egy perces néha csenddel tisztelegtek a lövöldözésben elhunytak emléke előtt.

Népszerű

Előmajálisozott Horgos

Az egész napos rendezvényen családok, baráti társaságok, fiatalok és idősek egyaránt jól érezték magukat, mivel számos program közül válogathattak az érdeklődők. A rendezvény célja a közösség összekovácsolása, a barátkozás és a szórakozás.