Ugrás a tartalomra

Budapesten tartják a Duna Régió Stratégia 6. Éves Fórumát

2017.10.18
15:24
2024.03.19
08:37
Forrás
Tanjug, MTI
Magyarország az Európai Unió bővítése mellett áll, és azt szeretné, ha Szerbia nyerne elsőként felvételt a szervezetbe a tagjelölt országok közül - jelentette ki Orbán Viktor a megnyitón.

Ez ugyanis a régió stabilitását és békéjét biztosítaná - tette hozzá a magyar miniszterelnök a Duna Régió Stratégia 6. Éves Fórumának megnyitóján, Budapesten. Az eseményen részt vett Pásztor István, a tartományi képviselőház elnöke és Jadranka Joksimović szerb európai integrációért felelős miniszter is.

Energiaellátás, kulturális együttműködés, külső határok védelme, környezetvédelem, regionális együttműködés, közlekedési kapcsolatok fejlesztése, valamint a környezetbarát közlekedés előmozdítása - a fórumon egyebek között ezek a kérdések is szóba kerültek.

Orbán Viktor magyar miniszterelnök szerint az Európai Unió nyugati államain a bővítési fáradtság jelentkezett az elmúlt időszakban: „Mi azonban akarjuk az EU további bővítését, azt akarjuk, hogy a Duna-völgyi országok mindegyike bekerüljön az Európai Unióba, azt szeretnénk, hogy az egész térség minden tagja minél hamarabb az Unió tagjáévá válhatna. Meggyőződésünk, hogy az érintett országok ezért sokat tettek és közel vannak ahhoz, hogy ezt a célt közösen el is érhessük.

Jadranka Joksimović megköszönte Orbán Viktor támogatását Szerbia európai útján, mint mondta, Magyarország elismeri Szerbia törekvéseit az uniós tagság kapcsán. A szerb európai integrációval megbízott miniszter elmondta, a Duna Stratégiának köszönhetően a nem európai uniós országok is részt vehetnek a regionális együttműködésben, ezáltal pedig megjelenhet a tapasztalatcsere és a helyi értékek védelme, emellett Szerbia megmutathatja magát. „Úgy gondolom, hogy nagyon jó az, hogy Szerbia építheti saját identitását az Európai Unió országai előtt, a saját európai útján, ugyanis ne felejtsék el, hogy itt olyan országok vannak, mint Németország, Ausztria, természetesen Magyarország, más országok, Horvátország, Szlovákia és így tovább, ezen országok közé tartozunk így mi is.”

A Budapesti Kongresszusi Központban szervezett tanácskozásra egyébként 29 országból több mint 1200-an regisztráltak. A Duna-stratégia célja, hogy a részt vevő 14 országban összehangolja az ágazati fejlesztéspolitikákat, javítsa a régió összeköttetéseit, fejlessze az országok gazdaságát a régióban élők életszínvonalának javítása érdekében.

Duna régió
stratégia
Budapest
Orbán Viktor
Pásztor István

Most

20:09, Frissítve: 20:32

A kormányprogramról vitázik a parlament

Miloš Vučević kormányalakító több mint három órán keresztül ismertette expozéját. Ezt követően megkezdődött a vita a köztársasági képviselőházban a kormányprogramról.
13:43, Frissítve: 16:32

Ezreket vonz a palicsi majális

Verőfényes napsütés és viharos erejű szél várta a 39. palicsi majális látogatóit. Már a délelőtti órákban benépesült a tópart, a kora délutáni órákban pedig már több ezren voltak a sétányon.
13:17, Frissítve: 15:45

Ma megalakul az új szerb kormány

A geopolitikai stabilitás megőrzése, infrastrukturális fejlesztések, az életszínvonal növelése, az EU-tagság felé vezető út és a katonai semlegesség - egyebek mellett ezeken dolgoznak majd az új szerb kormány tagjai a jövőben.

Népszerű

Elhelyezték az utolsó sínpárt Szabadka és Újvidék között

Gőzerővel haladnak a Belgrád-Budapest gyorsvasút Szabadka és Újvidék közötti szakaszának építkezési munkálatai. Ma délután Topolyánál lerakták a két vajdasági város között húzódó sínpár utolsó elemét, így a fővonal összekötöttnek tekinthető.

Előmajálisozott Horgos

Az egész napos rendezvényen családok, baráti társaságok, fiatalok és idősek egyaránt jól érezték magukat, mivel számos program közül válogathattak az érdeklődők. A rendezvény célja a közösség összekovácsolása, a barátkozás és a szórakozás.