Kézilabda: Spartacus - Morava 37:24 (videó)

2017.02.26
14:38
Fölényes, 13 gólos győzelmet aratott a Spartacus Vojput kézilabda-csapata a Velika Plana-i Morava együttese ellen
Fölényes, 13 gólos győzelmet aratott a Spartacus Vojput kézilabda-csapata a Velika Plana-i Morava együttese ellen. A szabadkai játékosok sikerükkel bebiztosították helyüket a Szuperliga rájátszásában. A vendég Morava góljaival kezdődött a kézilabda Szuperliga 18. fordulójának szabadkai összecsapása. A házigazdáknak a mérkőzés első perceiben semmi sem jött össze, így kisebb meglepetésre a fehér mezes Morava gyorsan 3:0-ás vezetéshez jutott. A Spartacus játékosai lassan elkapták a fonalat és 4:4-re egyenlítettek, a félidőt pedig már három gólos előnnyel zárták. A fordulást követően már a hazaiak akarata érvényesült és percről percre növekedett az előny. Ezt a vendég csapat időkérése sem tudta megakadályozni, így a mérkőzést 37:24 arányban a Spartacus Vojput együttese nyerte. Ezzel bebiztosították helyüket a Szuperliga rájátszásában. kezilabda2 Slaviša Laković, edző, Spartcus Vojput, Szabadka: „A mérkőzés előtt is mondtam, hogy az úgymond előre megnyert mérkőzéseket a legnehezebb lejátszani. Ez látszott is az első félidőben, ahol nagyon langyos volt a védelmünk és olyan gólokat kaptunk, amit egy komoly csapat, mint amilyenek mi vagyunk, nem engedhet meg magának. A második félidőben megerősítettük a védelmet, sorozatban szereztünk néhány könnyű gólt a jó védekezésnek köszönhetően, így már a második félidő harmadik-negyedik percében eldőlt, hogy ki nyeri ezt a mérkőzés.”

A vendég csapat edzője a védelem gyenge játékában látja a nagyarányú vereség okát. Ivan Milojević, edző, Morava, Velika Plana: „A Spartacus ma szinte hibátlanul játszott. A kapusaim gyengén teljesítettek, de a védelem sem volt a Szuperliga szintjén. Mindent egybevéve megérdemelt a Spartacus győzelme. Egy kemény és jól összerakott csapatról van szó, amely erőnlétileg is rendben van. Minden jót kívánok nekik a folytatásban. Úgy gondolom, hogy jó esélyeik vannak arra, hogy komoly eredményt érjenek el a Szuperligában.” 18 fordulót követően a Spartacus Vojput csapata 25 ponttal a negyedik, a Velika Plana-i Morava pedig 10 ponttal a tabella 11. helyén áll a Szuperligában.
Spartacus Vojput
kézilabda Szuperliga
Morava

20:05, Frissítve: 20:17

Verstappen nyerte a sprintfutamot

A címvédő és háromszoros világbajnok Max Verstappen, a Red Bull holland versenyzője nyerte a Forma-1-es Miami Nagydíj szombati sprintfutamát.
19:37, Frissítve: 20:02

Egyre népszerűbb a népművészet az ifjúság körében

Több mint 300 gyermekkel tartották meg a XIII. Dunán innen, Tiszán túl elnevezésű Kárpát-medencei ifjúsági népművészeti tehetségkutató verseny délvidéki elődöntőjét Horgoson. Az eseményt a Bartók Béla Magyar Művelődési Egyesület szervezte meg.
18:52, Frissítve: 19:00

Komoly büntetés a fürdőruhában szaladgálásért

Komoly büntetéssel számolhat az, aki idén nyáron fürdőruhában sétálgat Tivat utcáin. A montenegrói város ugyanis megelégelte azt, hogy a belvárosban egy szál bikiniben vagy fürdőnadrágban járkálnak a turisták.
18:07, Frissítve: 18:19

Újraéledt az asztalitenisz Oromon

A helyi közösség és a vállalatok támogatásával az elkövetkező időszakban a régi iskola épületében mindennap lehetőség adódik a helyieknek arra, hogy kipróbálhassák, megtanulhassák ezt a sportágat, vagy épp versenyeket szervezzenek.