ATP Róma: Đoković fordított Cicipasz ellen, így ma még egy mérkőzés vár rá

2021.05.15
16:00
A férfi teniszezőknél első helyen kiemelt szerb Novak Đoković nagy csatában búcsúztatta az ötödikként rangsorolt görög Sztefanosz Cicipaszt a római salakpályás tenisztorna negyeddöntős összecsapásán.

A péntekre tervezett ütközet Cicipasz 6:4, 2:1-es vezetésénél másodszor szakadt félbe az eső miatt, majd hosszas várakozást követően végül mára halasztották. A folytatásban nagy küzdelem alakult ki, és a szerb világelső 7:5-re megnyert második játszmával egyenlített, majd egy hasonlóan hosszú, 12 játékig tartó szett végén győzött. Az összecsapás 3 óra 18 perc alatt dőlt el. Novak Đoković ellenfele az elődöntőben az olasz Lorenzo Sonego lesz. A másik ágon Rafael Nadal és az amerikai Reilly Opelka mérkőznek a döntőbejutásért. Mindkét mérkőzést ma játsszák.