Bajnokok Ligája - Nem bírt egymással a Real Madrid és a Manchester City

2023.05.10
07:05
MTI
A címvédő Real Madrid hazai pályán 1-1-es döntetlent játszott a Manchester Cityvel a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntős párharcának keddi első felvonásán.

Carlo Ancelottinak, a Real Madrid vezetőedzőjének ez volt karrierje 190. mérkőzése a sorozatban, amivel beérte a BL-örökranglista élén Sir Alex Fergusont, a Manchester United legendás trénerét.

A párharc visszavágóját jövő szerdán Manchesterben rendezik.

Bajnokok Ligája, elődöntő, 1. mérkőzés:
Real Madrid (spanyol)-Manchester City (angol) 1-1 (1-0)
-------------------------------------------------------
Madrid, 63 485 néző, v.: Artur Dias (portugál)
    gólszerzők: Vinícius Júnior (36.), illetve De Bruyne (67.)
    sárga lap: Kroos (45+3.), Camavinga (79.), illetve Gündogan (71.), Bernardo Silva (86.)

Real Madrid:
    ------------
Courtois - Carvajal, Rüdiger, Alaba, Camavinga - Valverde, Kross (Tchouameni, 84.), Modric (Nacho, 87.) - Rodrygo (Asensio, 81.), Benzema, Vinícius Júnior

Manchester City:
    ----------------
Ederson - Walker, Stones, Ruben Días, Akanji - De Bruyne, Gündogan, Rodri - Bernardo Silva, Haaland, Grealish

I. félidő:
    ----------
    36. perc: Vinícius Júnior kapott labdát 20 méterre a vendégek kapujától, majd középről kilőtte a jobb felső sarkot (1-0).

II. félidő:
    -----------
    67. perc: Camavinga rossz passzát Rodri fülelte le a madridi térfél közepén, majd Gündogan készítette le lövésre, az érkező De Bruyne pedig nagy erővel, 20 méterről a kapu jobb oldalába lőtt (1-1).

Az első félidőben a Manchester City nagy fölényben futballozott, Josep Guardiola együttese közel 70 százalékban birtokolta a labdát, Thibaut Courtois, a madridiak kapusa pedig többször is remekül védett. Ennek ellenére madridi vezetéssel tértek pihenőre a csapatok, az egyetlen kaput eltaláló hazai próbálkozásból ugyanis Vinícius Júniornak köszönhetően előnybe került a címvédő.
    A második játékrész jóval kiegyenlítettebb volt, a City játékában kevésbé volt benne a gól, mégis, egy eladott labda után Kevin De Bruyne bombájával egyenlített az angol bajnok.
    A Real kis híján újra megszerezte a vezetést, de Karim Benzema közeli fejesét Ederson hárította.
    A hajrában némiképpen a Real került fölénybe - a csereként pályára lépő Tchouameni lövésénél újra nagyot védett Ederson -, de az eredmény nem változott.

Húsvét másnapját ünneplik az ortodox hívek

Az ortodox húsvéthétfőhöz Szerbiában számos népszokás kötődik. Egyes szokások a mai napig fennmaradtak eredeti formájukban, mások ugyanakkor módosultak, vagy teljesen a feledésbe merültek az ortodox hívek körében.
07:38, Frissítve: 08:13