Férfi kosárlabda Eb-selejtező - Magyarország-Olaszország 62-83

20:00
2024.02.25
20:13
MTI
A magyar férfi kosárlabda-válogatott a második mérkőzését is elvesztette az Európa-bajnoki selejtezősorozatban, vereséget szenvedett az olaszoktól Szombathelyen.

A magyar nemzeti csapat múlt péntek óta edzőtáborozott Szombathelyen, majd csütörtökön kellemetlen vereséggel kezdte meg szereplését az Eb-kvalifikációban, mivel gyenge hajrával 70-65-re kikapott Izlandon. Az olaszok ugyanakkor 87-80-ra verték a törököket Pesaróban.

A nemzetközi szövetség rangsorában Gašper Okorn szövetségi kapitány együttese a 43., az olasz pedig a 13. helyen áll.

A második mérkőzésre egy helyen változtatott a hazaiak szlovén szakvezetője, Maronka Zsombor helyét Lukács Norbert vette át. A túloldalon Gianmarco Pozzecco kapitány együttesébe a hazai játékosok mellett az Alba Berlinből Gabriele Procida és Matteo Spagnolo került be.

Az már napokkal korábban eldőlt, hogy telt ház, azaz négyezer fő szurkol majd a Schaeffler Arena Savariában, így a kezdés előtt elképesztő hangulat fogadta a csapatokat. A hazaiak 5-4-nél vezettek először, aztán az ellenfél hét pontra meglépett, de a Crvena zvezdában légióskodó Hanga Ádám révén sikerült ismét felzárkózni. A 14. percben a sok kihagyott helyzet miatt 22-29-et mutatott a nagyóra, de jött Benke Szilárd és a honosított Hopkins Mikael, így négy perccel később már a magyarok voltak előnyben (33-31). A nagyszünetben 37-36 volt az állás, Hanga ekkor a mezőny legjobbjaként kilenc pontnál tartott.

Térfélcsere után hét perc alatt csak négy pontot hozott össze a nemzeti csapat, ezalatt 16 pontra nőtt az olimpiai ötödik vendégek előnye (41-57), ezzel gyakorlatilag eldőlt a találkozó. Az ellenfél 28 pontot szerzett a harmadik negyedben, miközben az Okorn-gárda kilencet.

A 46-64-ről induló zárószakaszra a lényegi kérdések már eldőltek, a közönség egyre csendesebben szemlélte a váratlanul egyoldalú találkozó hajráját.

A 0/2-es győzelmi mérleggel álló válogatott novemberben folytatja szereplését Törökországban, a négyesből az első három jut ki a jövő évi Eb-re.

A 42. kontinenstornára 2025. augusztus 27. és szeptember 14. között kerül sor Rigában, Tamperében, Limasszolban és Katowicében. A kieséses szakasznak Lettország ad majd otthont.