Fukuoka 2023 - Kós és Kovács is továbbjutott, döntős a magyar női 4x200 méteres gyorsváltó

2023.07.27
07:19
Kós Hubert és Kovács Benedek is továbbjutott a 200 méter hát selejtezőjéből az elődöntőbe, míg a női 4x200 méteres gyorsváltó döntőt úszhat a fukuokai vizes világbajnokság medencés versenyeinek ötödik napján.

Elsőként Kós ugrott medencébe, az Egyesült Államokban a legendás Michael Phelps korábbi edzőjével, Bob Bowmannel készülő magyar versenyző 1:57.27 perccel megnyerte futamát, összesítésben pedig a harmadik lett.

Kovács - aki tavaly döntőt úszott ebben a számban a Duna Arénában, majd a római Európa-bajnokságon ezüstérmet nyert - a táv második felében spórolt az energiájával, így 1:58.17-tel a 14. helyen ment tovább az elődöntőbe.

A délelőtti program zárásaként a női 4x200 méteres gyorsváltók küzdelmeit rendezték meg. Itt az Ábrahám Lilla Minna, Pádár Nikolett, Késely Ajna, Molnár Dóra összeállítású magyar csapat 7:55.26 perces idővel futamában a negyedik lett, így összesítésben a hetedik helyen bekerült a fináléba, amelyet közép-európai idő szerint 14.45 órakor rendeznek.