19:06
2022.06.22
07:04
MTI
Milák Kristóf címét megvédve világcsúccsal aranyérmet nyerte a 200 méteres pillangóúszást kedden a budapesti vizes világbajnokságon.

A 22 éves magyar versenyző, a szám olimpiai bajnoka, világcsúcstartója és Európa-bajnoka 2019-es kvangdzsui rekordját (1:50.73) megjavítva, 1:50.34 perces idővel csapott célba. A szám másik magyarja, Kenderesi Tamás 1:55.20-szal a hatodik lett.

A hazai rendezésű viadalon a magyar küldöttség első dobogós helyezését szállító Milák a magyar úszósport történetének 33. nagymedencés világbajnoki aranyát szerezte.

A magyaroknál Németh szétúszik a döntőért 100 méter gyorson, Szabó 12., a szerbeknél Barna a 10.

Németh Nándor holtversenyben a nyolcadik lett, így szétúszásra kényszerül 100 méter gyorson, ahol a vajdasági származású Szabó Szebasztián viszont egyéni csúcsa ellenére a 12. helyen zárt a Duna Arénában zajló úszó-világbajnokságon.

A két magyar egymás mellett úszott az első elődöntőben. A tavalyi tokiói olimpián döntős Némethnek - aki 1964 után az első magyar finalista volt ebben a számban - sikerült bekerülni a hőn áhított 48 másodpercen belüli idő alá, 47.96 másodperccel csapott célba, míg Szabó azt követően, hogy délelőtt két századra volt egyéni csúcsától (48.45), most óriási úszással 48.19-cel élete legjobb idejét érte el.

A szerb színekben versenyző, szabadkai Barna Andrej 47,97-es ideje a 10. helyre volt elég, így ő sem jutott be a döntőbe.

A leggyorsabb ezúttal is a román David Popovici volt, a 200 méteren hétfőn győztes 17 éves tehetség ahogyan a hosszabb távon is, ezúttal is junior világcsúcsot úszott.

Németh ellenfele várhatóan az esti program végén az olasz Lorenzo Zazzeri lesz.

Milák Kristóf
vizes vb
világcsúcs

14:52, Frissítve: 16:53

Népszerűek a palicsi programok

Május másodikán is több ezren látogattak Palicsra, habár a borongós időjárás miatt nem volt akkora tömeg mint előző nap, amikor mintegy 40 ezer ember fordult meg a tóparton.

Előmajálisozott Horgos

Az egész napos rendezvényen családok, baráti társaságok, fiatalok és idősek egyaránt jól érezték magukat, mivel számos program közül válogathattak az érdeklődők. A rendezvény célja a közösség összekovácsolása, a barátkozás és a szórakozás.