Sikeresek voltak a szabadkai atléták az országos bajnokságon

2022.07.13
14:12
Közlemény
Öt éremmel tértek haza a szabadkai Spartak Atlétikaklub sportolói a szerbiai bajnokságról.

A sporteseményt Kruševacon tartották. Az idősebb junior kategóriában Maksim Puškar kétszeres szerbiai bajnok lett ötezer és háromezer méteren. Darijo Bašić Palković 400 méteres futásban a harmadik helyet szerezte meg, míg 800 méteren többszörös szerbiai bajnok lett. Eredményeiknek köszönhetően a két fiatal meghívást kapott a szerb válogatottba a soron következő Balkán-bajnokságra, amelyet a hétvégén szerveznek meg Törökországban. A Spartak Atlétikaklub harmadik érmet szerző atlétája a bajnokságon Minja Kopunović volt. A fiatal juniorok kategóriában versenyzett, 200 méteres futásban bronzérmet szerzett, 400 méteresben pedig a negyedik helyen végzett.