Ugrás a tartalomra

Borzas gödény bukkant fel Magyarországon

2020.05.16
18:50
2023.11.02
09:01
Forrás
Sokszínű Vidék
A Bihari-sík Tájvédelmi Körzetben lettek rá figyelmesek a természetvédelmi őrök.

2015 után először bukkant fel borzas gödény Magyarországon. Az állat Berettyóújfalu mellett a Hortobágyi Nemzeti Park kezelésében lévő vizes-élőhelyen került szem elé - olvasható a park közösségi oldalán. A bejegyzés szerint az országban ritka madárfajt a természetvédelmi őrök figyelték meg a Bihari-sík Tájvédelmi Körzetben. A borzas gödény elterjedési területe elsősorban Közép-Ázsia, de Európában a Fekete-tenger mellett és a Balkán-félszigeten is költ. Ez a madár fokozottan védett, természetvédelmi értéke 500 ezer forint. Érdekesség, hogy 2014-ben a mostani megfigyelési helytől csupán néhány száz méterre került elő egy példány, amely a most megfigyelt madárhoz hasonlóan, kanalasgémek társaságában volt.

borzas gödény
természetvédelem

Most

14:52, Frissítve: 16:53

Népszerűek a palicsi programok

Május másodikán is több ezren látogattak Palicsra, habár a borongós időjárás miatt nem volt akkora tömeg mint előző nap, amikor mintegy 40 ezer ember fordult meg a tóparton.

Népszerű

Előmajálisozott Horgos

Az egész napos rendezvényen családok, baráti társaságok, fiatalok és idősek egyaránt jól érezték magukat, mivel számos program közül válogathattak az érdeklődők. A rendezvény célja a közösség összekovácsolása, a barátkozás és a szórakozás.