Ugrás a tartalomra

A Bolyai Gimnázium számítástechnika szakköre halmozza a sikereket (videó)

2017.06.10
10:48
Izgalmas jövőbeni fejlesztéseken dolgoznak a zentai Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium számítástechnikai szakkörén a diákok
Izgalmas jövőbeni fejlesztéseken dolgoznak a zentai Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium számítástechnikai szakkörén a diákok. Berendezéseik még akár az űrbe is eljuthatnak. Az iskolaév elején mindig nagy az érdeklődés a számítástechnika iránt, majd a kevés szabadidő csak az igazán kitartóakat marasztalja. Ali Arszen is a csapat tagja volt és egy mobilalkalmazás fejlesztésével több versenyt is nyert. Az applikáció lényege, hogy a szülő nyomon tudja követni gyermeke hollétét. Ali Arszen, Zenta: „Rendszerek érdekelnek. Most éppen a Linuxnak a belső felépítését kezdtem tanulmányozni, de főként a programozás érdekel és azzal is szeretnék foglalkozni.” bolyai_szamitastechnika2 A harmadikos diákok a hagyományos kapcsolót értelmezték át. A bluetooth-al irányított led izzót olyan területen használhatják, ahol nem lehet megérinteni a villanykapcsolót. Szvoreny Viktor, Zenta: „Ami ennek a különlegessége, hogy mivel nem érünk hozzá ehhez a villanykapcsolóhoz, ezért a felülete antibakteriális lesz és túlmutat a hétköznapi felhasználáson.”



Az elsős diákok a helyi termelők szükségleteit elégíthetik ki. Egy-egy korszerű mezőgazdasági gépért csillagászati árat kérhetnek el. A fiatal kutatók töredékéért készítik el azt, amit a neves gyártók több ezer euróért kínálnak. Fajka Viktor, Zenta: „Megfogja számolni, hány magot ültet el melyik sorban. Ezt kifogja írni egy képernyőre, amit látni fog a gazda, viszont ha nagy lesz az eltérés, amit a gazda határoz meg, akkor írni fogja, h probléma adódott.” bolyai_szamitastechnika1 A csoport mentori segítséggel dolgozik. Kőrösi Gábor, tanár, Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium: „Ez a szakkör valójában egy tehetséggondozó csoport a tehetséggondozó gimnáziumon belül. Itt a diákok projektmódszerrel próbálják elsajátítani az egyes nyelvet és egyes tananyagrészek mélyebb megismerését. A diákok kapnak egy-egy projektot, melyben önmaguk vagy diáktársukkal megpróbálják véghezvinni. Én ebben a mentor szerepét töltöm be. A módszer sikerességét mi sem bizonyítja jobban, minthogy az évek folyamán 30 első és dobogós helyet értünk el, különböző tehetségkutató és innovációs versenyeken.” Az egyik legnagyobb sikerük, hogy az Európai Űrhivatallal együttműködve, a szakcsoport által készített mini műholdat lőnek majd a Föld légkörébe, és végezhetnek méréseket a diákok.
Zenta
Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium
számítástechnika szakkör

Most

07:23

Ortodox nagypéntek van

A hívek ma Jézus kereszthalálára emlékeznek, ez a legszomorúbb nap az egyházi évben. Szigorú böjti nap azok számára, akik a Julianus-naptárt követik.

Népszerű

Előmajálisozott Horgos

Az egész napos rendezvényen családok, baráti társaságok, fiatalok és idősek egyaránt jól érezték magukat, mivel számos program közül válogathattak az érdeklődők. A rendezvény célja a közösség összekovácsolása, a barátkozás és a szórakozás.