Ugrás a tartalomra

Bontják a téglagyárat, de ez nem zavarja a migránsokat (videó)

2017.02.28
14:21
Folyamatban van a régi szabadkai téglagyár kemenceépületének bontása, a munkálatokat nagyjából tíz nap múlva befejezik
Folyamatban van a régi szabadkai téglagyár kemenceépületének bontása, a munkálatokat nagyjából tíz nap múlva befejezik. Az ott lévő migránsokat ez egy cseppet sem zavarja, sőt egyre többen vannak. Kedd délelőtt öt-hat munkás dolgozott az egykori téglagyár kemenceépületének bontásán. A tetőszerkezet fakonstrukcióját és a téglafalat bontják. Őket munka közben nem a migránsok veszélyeztetik, hanem az, hogy sisak és mindenféle védőfelszerelés nélkül dolgoznak a magasban. teglagyar bontas 1 Az egykori téglagyár téglaégető kemencéjének bontási munkálatai nagyjából tíz nap múlva befejeződnek. Az itt tartózkodó mintegy ötven migráns, akik nem is tudják, meddig lesznek kénytelenek itt maradni, abban bízik, hogy addig megérkezik a tavaszi szép idő és akkor akár sátrakban, rögtönzött tákolmányokban a szabad ég alatt meghúzhatják magukat. Napközben többen megindulnak a magyar határ felé, este próbálnak meg átjutni, de a legtöbben másnap reggel visszatérnek. Többségük már jó néhányszor próbálkozott, azt mondják, nem adják fel. Sokaknak már nem is Németország az úticélja. Abid Afganisztánból jött. „- Mióta vagy itt? - Négy hónapja jöttem. - Hova mennél? - Franciaországba. - Hányszor próbáltál már átjutni a határon? - Kétszer próbáltam, de nem sikerült.”



Tahirhad Pakisztánból indult. „- Mikor jöttél ide? - Én is négy hónapja. - Hova akarsz menni? - Talán Franciaországba. - Próbálkoztál már átjutni a határon? - Hétszer, nyolcszor is. - És hol a családod? - Pakisztánban.” teglagyar migrans 1 A téglagyárnál általában 16 és 30 év közötti férfiak tartózkodnak. Egy elhagyott fúrt kútból méretes konzervdobozzal húznak fel vizet, úgy mosakodnak és mossák ruháikat. Sokan a síneken indulnak meg, miközben folyamatosan haladnak a vonatok. Mások ülnek a síneken és zenét hallgatnak. A sínek mentén mindenütt szemét. A téglagyárhoz közeli pékségben ottjártunkkor sok bevándorló reggelit vásárolt. Suzana Ljumezsi, eladó: „- Mit vesznek, mit esznek itt, a pékségben? - Főleg kenyeret. Esetleg péksüteményt. De általában kenyeret visznek. - Mivel fizetnek? - Dinárban fizetnek mindent. És töltöm a telefonjaikat.” Az eladó azt mondja, naponta legalább ötven migráns tér be. Jó forgalmat csinálnak, de az állandó vásárlóik rossz néven veszik, hogy a bevándorlók mindig ott vannak - tette hozzá. Egy pakisztáni fiatalember már szurkolói sapkát is kapott a pékségben, ő is már jó ideje itt van. Ranalukman: „- Egy hónapja és tíz napja. - Hova indultál meg? - Németországba. - Hányszor próbáltad már átlépni a határt? - Ötször próbáltam meg átjutni a magyar határon. - Hol van a családod? - A családom? Pakisztánban.” Hivatalos adatok szerint Szerbiában jelenleg mintegy hétezer migráns tartózkodik.
migráns
téglagyár
bontás

Most

15:24

Kinek a tojása a legkeményebb?

34. alkalommal tartották meg a tojástörő világbajnokságot Mokrinban. A rendezvényt minden évben az ortodox húsvét napján tartják, ahova nem csak Szerbiából, hanem a világ több pontjáról is érkeznek résztvevők.
11:27, Frissítve: 11:51

Húsvéti liturgia Belgrádban

Az ünnepi liturgiát Porfirije szerb pátriárka felkérésére Aleksej püspöki méltóság szolgáltatta a belgrádi Szent Száva-templomban.

Népszerű

Előmajálisozott Horgos

Az egész napos rendezvényen családok, baráti társaságok, fiatalok és idősek egyaránt jól érezték magukat, mivel számos program közül válogathattak az érdeklődők. A rendezvény célja a közösség összekovácsolása, a barátkozás és a szórakozás.

Mi drágul, mi nem?

Május elsejétől több luxustermék ára változik Szerbiában. Az áramért és a gázért ugyanannyit fogunk fizetni egész évben.