Ugrás a tartalomra

37 éve történt a csernobili atomkatasztrófa

2023.04.26
13:58
2023.04.26
19:26
Forrás
Szerbiai RTV
1986. április 26-án történt a világ eddigi legsúlyosabb atomerőmű-katasztrófája a Kijevtől kevesebb mint 100 kilométerre fekvő településen.

A robbanás következtében a levegőbe nagy mennyiségű radioaktív anyag került, és sugárfelhő borította be Európa nagy részét. Ukrajnában 2 és fél millió csernobili áldozatot tartanak számon, 1,6 millióan folyamatos orvosi megfigyelés alatt állnak, köztük több mint 300 ezer gyermek. Az erőmű környékét tiltott övezetnek minősítették és a legtöbb lakost evakuálták, azonban jelenleg mintegy száz, javarészt idős ember a veszély ellenére visszaköltözött otthonaikba.

Jelenleg a csernobili zóna kivételes turisztikai helyszín. A négy csernobili reaktort csak 2064-ig bontják le. A tiltott zónát a többi atomerőmű kiégett fűtőelemeinek tárolására használja.

Csernobil

Most

14:52, Frissítve: 16:53

Népszerűek a palicsi programok

Május másodikán is több ezren látogattak Palicsra, habár a borongós időjárás miatt nem volt akkora tömeg mint előző nap, amikor mintegy 40 ezer ember fordult meg a tóparton.

Népszerű

Előmajálisozott Horgos

Az egész napos rendezvényen családok, baráti társaságok, fiatalok és idősek egyaránt jól érezték magukat, mivel számos program közül válogathattak az érdeklődők. A rendezvény célja a közösség összekovácsolása, a barátkozás és a szórakozás.