Ugrás a tartalomra

Szerbiában nincs hol feldolgozni a veszélyes hulladékot?

2018.02.04
10:03
2024.03.19
08:32
Forrás
Szerbiai RTV
Szerbiában évente 150 és 200 ezer tonna közötti veszélyes hulladék termelődik, ennek a legnagyobb részét nem dolgozzák fel az országban, mert nincs erre a célra elegendő üzem - mondta Goran Trivan.

A környezetvédelmi miniszter hozzátette, két részre lehet osztani a hulladékot, kommunális és ipari szemétre, és az utóbbi veszélyes hulladékot is tartalmaz. A tárcavezető szerint egy helyi önkormányzat sem egyezett bele abba, hogy a területén hulladékfeldolgozó üzemet építsenek, de a minisztérium nem adta fel, és már elkészítettek néhány projektet. A szakértők szerint a Morava hőerőmű lehetne az a hely, ahol elvégezhetnék a veszélyes hulladék fizikai és vegyi kezelését. Ez a befektetés 20 millió euróba kerülhetne, a kapacitása pedig évi 43 ezer tonna lenne. Trivan arra is kitért, hogy a környezetvédelmi minisztérium költségvetése idén 16 százalékkal nagyobb, és 5,58 milliárd dinárból gazdálkodhatnak, de ahhoz, hogy a terveket megvalósítsák, jelentősen növelni kell a büdzsét.

Szerbia
veszélyes hulladék
feldolgozás
környezetvédelmi miniszter
Goran Trivan

Kapcsolódó tartalmak

Most

14:52, Frissítve: 16:53

Népszerűek a palicsi programok

Május másodikán is több ezren látogattak Palicsra, habár a borongós időjárás miatt nem volt akkora tömeg mint előző nap, amikor mintegy 40 ezer ember fordult meg a tóparton.

Népszerű

Előmajálisozott Horgos

Az egész napos rendezvényen családok, baráti társaságok, fiatalok és idősek egyaránt jól érezték magukat, mivel számos program közül válogathattak az érdeklődők. A rendezvény célja a közösség összekovácsolása, a barátkozás és a szórakozás.