Ugrás a tartalomra

Tévhitek a koronavírusról

2020.05.03
14:04
2023.11.02
09:03
Forrás
Szerbiai RTV
Az álinformációk tisztázása végett az Egészségügyi Világszervezet egy internetes oldalt hozott létre.

A koronavírus-járvány idején számos tévhit és félinformáció látott napvilágot a vírus kezelésével, terjedésével és megelőzésével kapcsolatban. Lássuk, melyek a legjellemzőbb téves következtetések a koronavírus kapcsán:

Gyógyszer a vírusra
A terápiás kezelések világviszonylatban megoszlanak, továbbá vannak kutatások, amelyek a hatékony kezelést igyekeznek feltárni, de jelenleg nincs olyan gyógyszer, ami bizonyítottan kezeli konkrétan a koronavírus okozta betegséget. A vakcina fejlesztése továbbá több országban jelenleg is zajlik, megoszlanak a vélemények, hogy mikor készül el. A legoptimistább becslés az idei év szeptemberére teszi.

A fehérítő használata nem ajánlott
Nem szabad fehérítőt spriccelni testünkre, sőt más fertőtlenítő szereket sem. Irritációt okozhatnak, szembe kerülve nagyon veszélyesek. A kézfertőtlenítőket körültekintően használjuk és tartsuk őket távol a gyerekektől.

Az 5G hálózat nem terjeszti a koronavírust
A vírusok nem képesek hálózatokon keresztül terjedni. A Covid-19 egy cseppfertőzéssel terjedő betegség. Az emberek orrukon, szájukon és szemükön keresztül fertőződhetnek meg fertőzött személy társaságában. Fertőzött felületek megérintése után, kezükkel is bevihetik a vírust a szervezetükbe.

A napon való tartózkodás nem véd a koronavírustól
Az időjárási hatások nem védenek a fertőzéstől. A melegben egyes feltételezések szerint lassabb a vírus terjedése, de a fertőzést már regisztrálták több olyan országban is, ahol magasak az átlagos hőmérsékleti értékek. Védelmet az alapos és gyakori kézmosás nyújt, valamint a védőfelszerelés használata, és a szociális távolságtartás.

Amennyiben 10 másodpercig képesek vagyunk a levegőt benntartani tüdőnkben köhögés nélkül, nem jelenti azt, hogy egészségesek vagyunk
Terjed az interneten a fent említett gyakorlat, miszerint így bizonyosodhatunk meg, hogy fertőzöttek vagyunk-e. Ez nem igaz. A koronavírus-fertőzés jelenlétét szervezetünkben csak is teszttel lehet igazolni.

A fokhagyma és a koronavírus
A fokhagyma rendkívül egészséges, azonban nincs közvetlen összefüggés annak evése és a koronavírus között. A szakemberek szerint az egészséges és változatos táplálkozással erősíthetjük immunrendszerünket.

A WHO a következő oldalon igyekszik lefülelni a téves információkat: Myth busters

Most

19:06, Frissítve: 19:27

Húsvéti kirakodóvásár Pancsován

Hetedik alkalommal rendeztek húsvéti kirakodóvásárt Pancsován. A városhoz tartozó települések nőszervezetei és magánszemélyek kínálják fel kézműves portékáikat és ünnepi süteményeiket.

Népszerű

Elhunyt Fehér Márta

Életének 48. évében, rövid, súlyos betegség után elhunyt Fehér Márta, a Hét Nap újságírója. 2017 óta volt tagja a Hét Nap szerkesztőségének, előtte 10 évig a Pannon RTV-ben dolgozott.