Davis Kupa: A franciák legyőzték a magyarokat

18:01
2023.02.04
18:19
MTI
Marozsán Fábián 6:3, 6:3-ra kikapott Ugo Humbert-től a Tatabányán rendezett Magyarország-Franciaország tenisz Davis Kupa-selejtező utolsó mérkőzésén, így az ellenfél jutott 3-2-es összesítéssel tovább a döntő csoportkörébe.

A mindent eldöntő egyest a sérült Piros Zsombor helyett a világranglistán 161. Marozsán vívta meg, aki először találkozott a 86. helyen álló és háromszoros ATP-tornagyőztes Humbert-rel. A sorsdöntő mérkőzésen az ellenfél 2:0-ra elhúzott, és noha a budapesti játékos utolérte őt, 3:4-nél újabb Humbert-brék következett, ami végül a szettbe került.
    A második felvonásban a 23 éves magyar rögtön elvesztette a szerváját, innentől pedig a metzi teniszező már végigvitte előnyét, 65 perc elteltével megnyerte a meccset, és egyben a párharcot is a francia csapat számára.
    A győztes válogatott a döntő 16 csapatos csoportkörében folytathatja szereplését szeptemberben, míg a magyarok ugyanakkor - akárcsak tavaly Ukrajna ellen - osztályozót vívnak majd.

A franciák elleni immár hat Davis Kupa-összecsapáson csak egyszer, 1948-ban született magyar győzelem főként a legendás Asbóth József révén - azt a párharcot a párizsi Roland Garroson bonyolították le, ahol Asbóth az előző évben megnyerte a salakos Grand Slam-viadalt.