Nagy meglepetésre a Sahtar legyőzte a Barcelonát, Dortmundban kapott ki a Newcastle

2023.11.08
10:00
MTI
A Sahtar Donyeck nagy meglepetésre 1-0-ra legyőzte Hamburgban az FC Barcelonát a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában.

A donyeckiek az első percekben ugyan beszorultak, de gyorsan rendezték soraikat és végig egyenrangú partnerei voltak a katalánoknak, akik kevés helyzetet dolgoztak ki. A keddi találkozót Danilo Szikan 40. percben fejelt gólja döntötte el.

A barcelonaiak így továbbra is kilenc ponttal állnak a H-csoport első helyén, míg a Sahtar hat ponttal a harmadik.

Az F-csoportban a Borussia Dortmund idegenben aratott sikerét követően hazai pályán is legyőzte a Newcastle Unitedet. A német csapat Niclas Füllkrug és Julian Brandt találatával győzött 2-0-ra, ezzel a kvartett élére állt.