22:44
2020.12.05
23:00
MTI
A szerb válogatott 29-25-re legyőzte a világbajnok Hollandia csapatát a dániai női kézilabda Európa-bajnokság csoportkörének első fordulójából szombat estére halasztott mérkőzésen, a magyar érdekeltségű C csoportban.

A szerb küldöttséget a csütörtöki megérkezés után két koronavírusos eset hátráltatta, ezért a mérkőzést péntek estéről egy nappal elhalasztották, és csak szombat délután vált biztossá, hogy valóban megrendezhetik. A szerb keretben nem szerepelhetett a Szombathelyi KKA jobbátlövője, Marija Agbaba, a Békéscsaba beállója, Jelena Agbaba, a német Bayer Leverkusen kapusa, Kristina Graovac, valamint a lengyel Zaglebie Lubin beállója, Jovana Milojević.

Idegesen, jó néhány hibával kezdtek a csapatok, a szerbeken látszott, hogy az előző két napot elszigeteltségben kellett tölteniük a szállodai szobájukban. Tess Wester bravúros védéseire alapozva a 12. perctől egy 4-0-s, majd egy 6-2-es sorozattal ellépett a világbajnok, ráadásul a szerbek súlyos boka- vagy Achilles-sérülés miatt - minden bizonnyal az egész tornára - elveszítették egyik legjobbjukat, Andrea Lekićet.

A szünetben már 15-9-re vezettek a hollandok, ám az első félidőben történtek ellenére a szerb válogatott remekül kezdte a második felvonást. A 44. percben még 22-16-os hátrányban voltak, ám Jovana Risović védéseire alapozva, létszámfölényes támadójátékot és öt-egyes védekezést alkalmazva 7-0-s sorozatot produkáltak, és az ötvenedik percben átvették a vezetést.

A hollandok játéka szinte teljesen szétesett, számos lövést rontottak, tíz percig nem találtak a hálóba. Az 57. percben már két találat volt a szerbek előnye, amit a hátralévő időben megdupláztak, így végül a második félidőt 20-10-re, a meccset pedig óriási meglepetésre 29-25-re nyerték meg.

A második forduló vasárnapi játéknapján a szerbek 16 órától a magyarokkal, a hollandok pedig 18.15-től a horvátokkal találkoznak Koldingban.

A herningi B csoport második fordulójában 23-23-as döntetlennel zárult a svéd-spanyol meccs, így a világbajnoki ezüstérmes spanyolok továbbra is nyeretlenek.

Oroszország-Csehország 24-22 (15-13)
    Az állás: 1. Oroszország 4 pont, 2. Svédország 3, 4. Spanyolország 1, 4. Csehország 0

korábban:
    D csoport (Kolding):
Norvégia-Németország 42-23 (22-14)
Románia-Lengyelország 28-24 (11-15)
    Az állás: 1. Norvégia 4 pont, 2. Románia 2 (47-46), 3. Németország 2 (45-61), 4. Lengyelország 0

A csoportok első három helyezettje jut a középdöntőbe.