2018.09.22
15:29
2024.03.19
08:42
Rendhagyó futóverseny, ahol nem az időeredmény számít, hanem hogy a versenyzők minél jobban érezzék magukat. 13 országból több mint 600-an neveztek a második Palicsi Bormaratonra.

A versenyzők két táv közül választhattak. Futhattak az élmény futamon, amelynek távja 10 kilométer volt, de választhatták a népszerű félmaratoni 21,1 kilométert is. Mindkét esetben a Palicsi-tó és környéke legszebb tájain, ismert borászatain futhattak át. A versenyt még különlegesebbé tették a frappáns jelmezek, amelyekbe belebújtak a futók. A legtöbben csak a jó hangulat miatt jelentkeztek.
Szink: Szűcs Mirella, futó, Palics: „Szeretnénk egy kicsit rekreálni, futni, jól érezni magunkat ezen az eseményen.

A 2. Palicsi Bormaratont hivatalosan Miroslav Knežević idegenforgalmi államtitkár és Srđan Samardžić, a Városi Tanács turizmusért felelős tagja nyitotta meg. Az államtitkár kiemelte, hogy azért támogatják az eseményt, mert több tartalmat tömörít magába, ezzel vonzza a Palicsra látogatókat. Miroslav Knežević, idegenforgalmi államtitkár, Szerbia: „A Bormaraton tavaly és idén is megkapta anyagi támogatásunkat, mert valóban egy olyan esemény, amelynek lehetősége van az egyik legismertebb szerbiai eseménnyé kinőnie magát, mert több tartalmat is magába foglal.”

Az idei Bormaraton legnagyobb esélyese a Pannóniáról érkező Vida Medić volt: „Szeretnék győzni, de mindenek előtt látni szeretném a pályát. Arra számítok, hogy rendkívül érdekes lesz végigfutni a szőlősökön és a borászatokon.”

Vida Medić végül meg is nyerte a második Palicsi Bormaraton félmaratoni távját, 10 kilométeren a leggyorsabb pedig a pancsovai Neboljša Stepanović lett, aki 38 percen belül ért célba, de állítása szerint csak azért tudott nyerni, mert útközben nem élt a borkóstolás lehetőségével. Neboljša Stepanović, futó, Pancsova: „A pálya nagyon szép. A szél néhol nagyon fújt, de az önkéntesekből volt bőven, vidámak a frissítőpontoknál, az emberek jelmezekben vannak, rendkívül jó a hangulat.”

A szervezők örömmel nyugtázták, hogy a tavalyi évhez viszonyítva az esemény látogatottsága sokkal nagyobb. Még más kontinensről is érkeztek futók. Viktor Čikeš, főszervező, Palicsi Bormaraton: „A pálya kitűnő, sok a frissítőpont, sok az esemény. 13 országból vannak versenyzőink. Még Los Angelesből, de Brazíliából és Kazahsztánból is.”

Aki szombaton délelőtt kilátogatott a Palicsi-tó partjára úgy érezhette magát, mintha Velencében, a karneváli forgatagban lenne. Az idei Bormaratonon futottak tündérek, boszorkányok, de szuperhősök is. A hangulat már a rajtnál fergeteges volt. A célba érés pedig a számos frissítőpontnál kínált borokat kóstolva igazi kihívás volt.