Ugrás a tartalomra

Az újvidéki strandon az elmúlt 12 év alatt egyszer sem történt fulladás

2017.07.14
20:30
2024.03.19
08:50
A júliusi hónap első felében 11 ember fulladt vízbe a szerbiai folyókban. A búváregységet 2017-ben eddig összesen 16 alkalommal riasztották.

A júliusi hónap első felében 11 ember fulladt vízbe a szerbiai folyókban – mondta a minap Aleksandar Kikoš, a szerbiai csendőrség búvár egységének parancsnoka, aki szerint riasztóak ezek az adatok.

A búváregységet 2017-ben eddig összesen 16 alkalommal riasztották, ezek közül három esetben gyerekek fulladása miatt. Stábunk a Duna egyik legközkedveltebb hivatalos fürdőhelyén, az Újvidéki Strandon érdeklődött afelől, ott hogyan vigyáznak a fürdőzők biztonságára.

Van, hogy tízezernél is több látogató megfordul az Újvidéki Strandon egy nap alatt. A fürdőzők biztonságban érezhetik magukat, ugyanis képzett vízimentők vigyáznak rájuk.

Egészen pontosan 35 fős csapat ügyel a fürdőzők testi épségére minden nap. A vízi mentők itt csak engedélyekkel dolgozhatnak, amelyeket a Vöröskereszt által szervezett elsősegélynyújtó képzéseken és vízimentő tanfolyamokon való részvételük után kaphatnak meg. Az általuk ellenőrzött területen az elmúlt 12 év alatt egyszer sem történt fulladás. A fürdőzők itt biztonságban érzik magukat és elégedettek a vízimentők tevékenységeivel.

Kollárs István: „Azt hiszem, hogy rendben van a dolog. Amikor kevesen vannak a strandon, akkor csak 2-3 kabin működik, de ott, ahol nagyobb a tömeg, ott mindjárt többen is megjelennek. Úgyhogy szerintem rendben van.”

Kajica Barać: „A vízimentők itt vannak és vigyáznak ránk. Végignéztem korábban a gyakorlatukat is, és láttam hogyan dolgoznak. Én szinte mindennap itt vagyok és az eddigi észrevételeim szerint a vízimentőknek nincsenek különösebb problémáik a fürdőzőkkel. Bójákkal van kijelölve, meddig lehet úszni. A tényleg jó úszók pedig azoknál is tovább úszhatnak.”

Az Újvidéki Strandon szabályok határozzák meg, milyen védőeszközöket használhatnak a fürdőzők. A gyerekek kizárólag csak felfújható karúszókat, illetve mentőmellényeket viselhetnek. Úszógumit és matracot tilos bevinni a vízbe. Jelzések mutatják azt, hogy pontosan hol vannak a biztonságos úszóhelyek.

Miroslav Begović, a vízimentő szolgálat vezetője, Újvidéki Strand: „Ami a Dunát illeti, az idén elég alacsony a vízállás. Ezért a talaj sem egyenletes. Lyukak jelennek meg, amelyek akár két méternél is mélyebbek lehetnek. Mi mindennap, váltás előtt átvizsgáljuk a talajt, hogy megtaláljuk a lyukakat és utána kijelöljük őket. Ezért nem fordulhat elő az, hogy a fürdőzők beléjük essenek.”

 

Az illetékesek külön felhívják a fürdőzők figyelmet arra, hogy vízbemenetelkor nagyon fontos odafigyelni a hirtelen hőmérsékletváltozásra is. Ittas állapotban pedig egyáltalán ne közelítsék meg a vizeket – hangsúlyozták. Emellett felhívják a fürdőzők figyelmét, hogy megfontoltan válasszanak fürdőhelyet, és ha csak lehet, kerüljék a vad strandokat.

strand
Újvidék
vízimentő
Duna
fulladás

Kapcsolódó tartalmak

Most

18:36

Cápát fogtak Neum közelében

Veszélyeztetett és szigorúan védett cápafaj egy példányát fogott ki a napokban egy helyi horgász az Adriai-tengeren, a bosznia-hercegovinai Neum közelében.
17:58, Frissítve: 18:12

Hszi Csin-ping megérkezett Franciaországba

A kínai elnök Emmanuel Macron francia államfő meghívására érkezett Párizsba, ugyanis a két ország 60 éve lépett diplomáciai kapcsolatba. Hszi Csin-ping franciaországi látogatása után Szerbiába és Magyarországra is ellátogat.
16:01, Frissítve: 16:11

Verstappené a pole pozíció

A címvédő és háromszoros világbajnok Max Verstappen, a Red Bull versenyzője volt a leggyorsabb a Forma-1-es Miami Nagydíj szombati időmérő edzésén, így a vasárnapi futamot ő kezdheti majd az élről.

Népszerű

Mi drágul, mi nem?

Május elsejétől több luxustermék ára változik Szerbiában. Az áramért és a gázért ugyanannyit fogunk fizetni egész évben.