19:02
2022.01.25
19:10
MTI
A címvédő Spanyolország elődöntőbe jutott a férfi kézilabda Európa-bajnokságon, miután 28-27-re legyőzte Lengyelországot kedden, a középdöntő negyedik, utolsó fordulójában, Pozsonyban.

Eleinte nagy fölényben játszott a spanyol csapat, 11 perc után 7-3-ra vezetett, ám a lengyelek - akik számára már nem volt tétje a meccsnek - lendületbe kerültek, egyre jobban védekeztek és hat perc alatt egyenlítettek (8-8). A folytatásban nem tudta leszakítani ellenfelét a címvédő, és a szünetben csak 14-13-as előnyben volt. Három perccel a mérkőzés vége előtt 28-25 volt az állás a javukra, az utolsó percben mégis az egyenlítésért támadhattak a lengyelek, de a mérkőzést végül a spanyolok nyerték 28-27-re.

Az Európa-bajnokság Svédország-Norvégia összecsapással folytatódik 20 óra 30 perckor.