20:51
2024.03.19
08:49
MTI
A vajdasági származású Szabó Szebasztián magyar színekben ezüstérmet nyert 50 méter pillangón szombaton a Glasgow-ban zajló rövidpályás úszó Európa-bajnokságon.

A 23 éves versenyző 2017-ben Koppenhágában még szerb színekben lett bronzérmes ebben a számban. Szabó Szebasztián most a döntőben tökéletesen kapta el a rajtot és 22.35-ös idővel másodiknak érintette a falat.

Az idővel nem vagyok elégedett, ugyanis két héttel ezelőtt Londonban 22.13-at úsztam, aminél alapvetően most szerettünk volna jobbat. Ha minden rendben lett volna velem, akkor csalódott lennék, hiszen az aranyért jöttem, de a körülmények tükrében örülök annak, hogy tudtam hozni egy érmet - fogalmazott a vajdasági sportoló.

Szabó pályafutása első érmét szerezte magyar színekben világversenyen. Övé a magyar küldöttség kilencedik érme.