Adni öröm: A sportbarátok is jótékonykodtak (videó)

14:57
2017.10.03
08:24
Az Adni öröm nevű humanitárius akció a sportbarátokat is megmozgatta
Az Adni öröm nevű humanitárius akció a sportbarátokat is megmozgatta. A palicsi Trón Futóklub és a Pannon Televízió közös szervezésében mozogtak és jótékonykodtak szombat délelőtt a szabadkai Sétaerdőben azok, akik nem riadtak meg a hidegtől. A nevezési díj önkéntes adomány volt. 13 ezer dinárt sikerült így összegyűjteni. Az összeget a temerini Kókai Imre Általános Iskola diákjainak uzsonnáztatására fordítják. A hideg ellenére is szép számban összejöttek a sportolni vágyók, hogy gyalogoljanak, fussanak és ezáltal segítsenek az Adni öröm című akció keretében. Bár az időjárás nem igazán kedvezett a szabadtéri sportaktivitásoknak, sokan mégis úgy döntöttek, hogy a nemes cél érdekében lefutják vagy legyalogolják az akcióban meghirdetett öt kört a rekortán pályán. Papp Csilla, Kispiac: „Van ez a lehetőség, hogy szegény sorsú családoknak és a temerini iskolának lehet adakozni, mivel nincs rávalójuk, így örömmel jelentkeztem, mivel Adni öröm, a karácsony jön, az ünnepek, és örülök, hogy segíthetek ennyivel is.” A megmozdulásnak nem csak jótékonysági jellege volt, a leggyorsabbak ugyanis érmeket és elismerő okleveleket vehettek át. Női- és férfi kategóriában is hirdettek győztest. A leggyorsabb hölgy Jamanta Safranj, míg a legfürgébb férfi futó Edvard Halas lett. futniorom-s Edvard Halas, amatőr futó: „Azért vettem részt az akcióban, hogy segíthessek, mivel humanitárius jellegű, és hogy segítsek a temerini iskola diákjainak, mert hallottam, hogy gondjaik vannak az uzsonna vásárlásával. Általában támogatni szoktam az effajta megmozdulásokat, és ezért jöttem el ide is.” vlcsnap-2016-12-17-14h54m54s3 A palicsi Tron Futóklub már csaknem 10 éve fogja össze a szabadkai és környékbeli amatőr futókat. Ehhez az akcióhoz is szívesen adták nevüket. Sebastian Ludaić, a Trón Futóklub elnöke: „Adni öröm, karácsony, újév közeledik, és akkor egy kis futamot szerveztünk. Kicsit hideg lett mára az időjárás. Körülbelül 30 futó vett részt a versenyen.”

A sétaerdei futam is egyike a Pannon Televízió Adni öröm című műsora akcióinak, amelynek célja - mint minden évben - a rászorulók megsegítése. Kenéz Szilvia, a Pannon Televízió gyártásvezetője: „December 23-án láthatják az Adni öröm című műsorunkat 18 órakor. Addig is várjuk felajánlásaikat a 621-401-es telefonszámon és a honlapunkon az Adni Öröm címszó alatt.” Az akció sikeres volt. A temerini Kókai Imre Általános Iskola diákjainak uzsonnáztatásához a futók és a gyaloglók ezen a hideg, decemberi napon 13 ezer dinárral tudtak hozzájárulni. vlcsnap-2016-12-17-14h54m14s158

17:13, Frissítve: 17:34

„Európa reménye, a túlélés reménye Közép-Európa”

A CPAC Hungary második napján több hazai, külhoni és külföldi konzervatív politikus mellett beszédet mondott Gulyás Gergely magyar Miniszterelnökséget vezető miniszter és Szijjártó Péter, Magyarország külgazdasági- és külügyminisztere is.